Upoznajte Taru Jokić: Teniserka koja će proslaviti Pale i Istočno Sarajevo

Izvor: Filter
U sedmicama održavanja Rolan Garosa održavala su se i državna prvenstva BiH za mlade tenisere u konkurenciji do 14 i 16 godina.
Sjajna, talentovana 14-godišnja teniserka Tara Jokić sa Pala članica TK “Jahorina”, ostvarila je svoj najbolji rezultat na Državnom prvenstvu i samim tim postala je prva koja je u ovom sportu državni prvak koja dolazi iz opštine Pale.
Tara je Mostaru na Državnom prvenstvu U16 fantastičnom igrom u konkurenciji dvije godine starijih igračica zauzela prvo mjesto i postala državni šampion do 16 godina.

Tara je u četvrtini finala bila bolja od prvog nosioca turnira rezultatom 2:1 u setovima, prvi set je izgubila ali se onda oporavila u stilu Đokovića i preokrenula rezultat, te dobija drugi set sa 6:2. Uslijedio je sjajan treći set sa 6:1. Takođe svojom odličnom igrom dobija meč polufinala sa 2:0 (6:3, 6:2) i u finale ulazi sa velikim samopouzdanjem gdje protivnicu dobija takođe sa 2:0 (6:2, 6:3).
Ističemo i to da je Tara i vicešampion u uzrastu do 14 godina i šampion u dublovima, na Državnom prvenstvu koje je održano 25. maja u Doboju.

Tara je i odličan đak osmog razreda OŠ “Pale”. Djevojčice njenog uzrasta koje se takmiče na evropskom nivou prešle su već na onlajn školovanje i treniraju od četiri do šest sati dnevno, dok Tara trenira dva sata jer pohađaa redovnu nastavu. Nedostatkom infrastrukture i trenera primorana je da putuje 60 km na trening u Vogošću pet puta sedmično, a to joj dodatno oduzima vrijeme za učenje i obavezu jednom roditelju da stalno posveti pet sati svog vremena za vožnje na trening.
Na roditeljima je i dodatno opterećenje jer je isključivo roditelji finasiraju, a njeni troškovi nisu mali i postaju veliko opterećenje za porodicu.
Kako je ovo skup sport i veliko odricanje porodice i same Tare, nadamo se da će institucije i privrednici opštine Pale i grada Istočno Sarajevo pa i Olimpijskog centra Jahorina uvidjeti talenat ove sjajne, skromne djevojčice jer je ona prava reklama u Evropi za Pale, Istočno Sarajevo pa i za olimpijsku ljepoticu Jahorinu.
Roditelji se nadaju podršci, kako bismo u budućnosti našu talentovanu sugrađanku mogli gledati na Rolan Garosu.
Tara iduće sedmice učestvuje na evropskom turniru U14 koji se održava u Tuzli. Vjerujemo da će nastaviti sa odličnom igrom i postići odličan rezultat.