Почиње изградња кружног тока код аутобуске станице у Палама
Извор: Филтер
У Палама је данас озваничен почетак радова на изградњи раскрснице са кружним током саобраћаја код аутобуске станице.
Износ од око 880.000 КМ обезбијеђен је из буџета Града Источно Сарајево.
Градоначелник Љубиша Ћосић истакао је да се пројекат реализује на једном од најважнијих саобраћајних чворишта у Палама и да се у потпуности финансира из градског буџета.

Додао је да је циљ да се безбједност свих учесника у саобраћају подигне на виши ниво и да се уреди овај дио Пала на начин који одговара потребама савременог града.
“Свјесни смо значаја ове раскрснице, која повезује Карађорђеву улицу и Улицу Николе Тесле, и зато смо приступили реализацији пројекта који ће дугорочно ријешити бројне саобраћајне изазове и допринијети већој сигурности како возача, тако и пјешака. Захвалан сам народном посланику Аци Станишићу, начелнику општине Пале Дејану Којићу, извођачима радова, пројектантима, као и свима који учествују у реализацији овог важног инфраструктурног подухвата”, навео је Ћосић.

Најавио је да ће ускоро бити завршено пројектовање још једног кружног тока на истој дионици, код Тржног центра “Бартула”.
“Очекујем да ћемо, по завршетку данас започетих радова, стећи услове за расписивање тендера и за тај пројекат, за који ћемо средства обезбиједити у ребалансу градског буџета. Уз све ово, као и пројекте попут изградње Градске куће, Пале ће у наредном периоду добити нови, модернији изглед. Овдје ће бити смјештене и одређене градске службе, што ће додатно олакшати свакодневно функционисање грађана Пала у пословима из надлежности Града Источно Сарајево”, рекао је Ћосић.
