Дому здравља Источно Сарајево донирано ново санитетско возило
Извор: РТРС
Министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић присуствовао је данас у Бањалуци примопредаји амбулантних возила, донације Владе Републике Кореје.
Три, од укупно седам амбулантних возила, за Републику Српску и ФБиХ, намијењена су Дому здравља Источно Сарајево, Дому здравља “Др Младен Стојановић” Лакташи и Универзитетском клиничком центру Републике Српске.
Возила је уручио амбасадор Републике Кореје у Републици Хрватској Сеунгбум Ли, који је нерезидентни амбасадор за БиХ.
Данашња донација је реализована посредством Министарства цивилних послова БиХ, a догађају је присуствовао и федерални министар здравства Недиљко Римац.

Потпуно нова, опремљена санитетска возила добиле су и четири здравствене установе у ФБиХ, Дом здравља Рама, “Жупанијска болница” Орашје, Дом здравља Кључ и Дом здравља Фоча – Устиколина. Укупна вриједност донације је 438.970 евра.
Шеранић се захвалио Републици Кореји нагласивши да је ова донација наставак вишедеценијске сарадње са Републиком Корејом и традиционалних пријатељских односа.
– Република Српска је у претходним годинама реализовала важне пројекте модернизације и опремања болничког сектора у три фазе, управо захваљујући кредитним аранжманима са Републиком Корејом – нагласио је Шеранић, додавши да се нада наставку сарадње у области здравствене заштите.
Такође, за вријеме пандемије вируса корона Република Кореја донирала је БиХ значајне количине тестова и вакцина. У новембру 2023. године донирала је три амбулантна возила за Болницу Градишка, Жупанијску болницу “Др. фра Миховил Сучић” Ливно и Здравствени центар Брчко. Вриједност донације 223.568 долара.