За подршку пчеларима 30.000 КМ из градског буџета

Извор: Срна

Градоначелник Источног Сарајева Љубиша Ћосић и директор Аграрног фонда града Бојан Лубура потписали су данас споразум о сарадњи са представницима три удружења пчелара о додјели 30.000 КМ, намијењених унапређењу и развоју пчеларске производње.

Ћосић је рекао да Градска управа Источно Сарајево већ неколико година подржава активности пчелара, којих је све више на подручју града.

“Ријеч је о изазовној дјелатности која у великој мјери зависи од природних услова, али је охрабрујуће што ови људи не одустају, што их је све више и што сваке године биљеже све боље резултате”, истакао је Ћосић.

Ћосић каже да је подршка пчеларима можда симболична, али да показује континуитет и јасан став да ће наставити да расте у складу са могућностима, саопштено је из Градске управе.

Споразум је потписан са представницима удружења пчелара са Пала и Сокоца, те Удружењем пчелара “Рој” које окупља пчеларе из Источног Новог Сарајева, Источне Илиџе и Трнова.

©citajfilter.com 2019-2024 * Оснивач и издавач: Centar media d.o.o. * Главни и одговорни уредник: Мира Костовић * Контакт: citajfilter@gmail.com