Ovo su dobitnici priznanja opštine Istočno Novo Sarajevo

Izvor: Filter
Svečana sjednica Skupštine opštine Istočno Novo Sarajevo održana je danas, a odbornici su glasali za predložene dobitnike povelja, plaketa i zahvalnica koje se dodjeljuju povodom Spasovdana – Dana i krsne slave Istočnog Novog Sarajeva.
Dobitnici Povelje opštine Istočno Novo Sarajevo su ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić i vajar Zoran Kuzmanović, koji je autor spomenika Gavrilu Principu i Spomenika porodici koji su postavljeni u Istočnom Novom Sarajevu.
U obrazloženju ovih prijedloga stoji da će Povelja Šeraniću biti uručena zbog nesebičnog zalaganja i izuzetnog doprinosa u rješavanju nagomilanih finansijskih problema u Domu zdravlja Istočno Sarajevo i Bolnici “Srbija”, a Kuzmanoviću za izuzetan doprinos kulturnom nasljeđu opštine Istočno Novo Sarajevo.
Plakete će biti dodijeljene Filozofskom fakultetu Univerziteta u Istočnom Sarajevu, Marku Šilju, preduzeću “Iskop”, Guslarskom društvu “Filip Višnjić” i doktoru Jadranki Milićević.
Zahvalnice će biti uručene istaknutim pojedincima i zaposlenim u ustanovama i preduzećima sa podučja opštine, kao i učenicima trećeg četiri razreda Srednje škole “28. juni” za humanitarnu akciju “Igrajmo srcem”.
Priznanja će biti uručena na svečanoj Spasovdanskoj akademiji koja će biti održana u srijedu, 28. maja, u 18.00 časova u sportskoj dvorani na Trgu Republike Srbije.