Wed. Jan 22, 2025
ћирилица /latinica

Znate li gdje se u Istočnoj Ilidži nalaze ulice Muhameda i Vlada Mehmedbašića i Profesora Žarka Vidovića?

Foto: Opština Istočna Ilidža

Izvor: Filter

Iz Opštine Istočna Ilidža danas je saopšteno da je završen prvi sloj asfalta na dijelovima ulica Muhameda i Vlada Mehmedbašića i Profesora Žarka Vidovića.

U saopštenju se podsjeća da su prethodne godine završeni zemljani radovi, a krajem ove, 2024. godine privodi se kraju asfaltiranje.

    “Vrijednost ove faze projekta iznosi 200.000 KM. Investitor je Opština Istočna Ilidža, a izvođač radova firma GP “Put”, navode iz Opštine.

    Podsjećamo, odbornici SO Istočna Ilidža na sjednici koja je održana u julu 2022. godine usvojili su odluke o dodjeljivanju naziva ulicama. Tada je odlučeno da ulice u ovoj opštini dobiju Staka Skenderova, Muhamed i Vlado Mehmedbašić, Jagoda Janković i Žarko Vidović.

    I zvanično, ulice Muhameda i Vlada Mehmedbašića i Profesora Žarka Vidovića nalaze se na području Veljina, u novoizgrađenom dijelu između Dobrinje 4 i TC “Bingo”.

    Foto: Opština Istočna Ilidža

    Pojašnjavajući prijedloge da se po njima nazovu nove ulice u Istočnoj Ilodži, načelnik ove opštine Marinko Božović podsjetio je da je Staka Skenderova prva žena koja je bila javni i kulturni radnik među Srbima u Sarajevu, Jagoda Janković djevojka koja je mučki ubijena u proteklom ratu a za profesora Žarka Vidovića se smatra da je u vagonu, na putu za Jasenovac, zapisao pjesmu “Đurđevdan”.

    “Muhamed i Vlado Mehmedbašić su posebno važni za sve Ilidžance. Muhamed je bio mladobosanac i revolucionar, a dr Vladimir Mehmedbašić čovjek koji je u najtežim danima rata dijelio sudbinu svog naroda. Pomogao je da u ratnom porodilištu u Srpskoj Ilidži na svijet dođe više od 2.000 beba”, naveo je Božović.

    Foto: Opština Istočna Ilidža
    ©citajfilter.com 2019-2024 * Osnivač i izdavač: Centar media d.o.o. * Glavni i odgovorni urednik: Mira Kostović * Kontakt: citajfilter@gmail.com