U Bijeljini uhapšen osumnjičeni za transport ubice od Preševa ka Loznici

Izvor: Tanjug/Srna
Potpredsjednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je u Bijeljini uhapšen osumnjičeni za transport od Preševa ka Loznici osobe koja se sumnjiči da je usmrtila jednog i ranila drugog policajca kod Loznice.
– U Bijeljini je popodne, u saradnji sa Policijom Republike Srpske, uhapšen Z.R. (39), za koga se sumnja da je organizovao transport ubice od Preševa ka Loznici – rekao je Dačić, saopšteno je iz MUP-a Srbije.
Takođe, u Mladenovcu je uhapšena, kao pomagač, i njegova supruga I.R.
Direktor Policije Republike Srpske Siniša Kostrešević izjavio je da Policija Srpske nastavlja potragu i pretrese u Banjaluci, Bijeljini i Zvorniku,
Kostrešević je rekao da Policija Republike Srpske od noćas, kada se dogodilo ubistvo u Loznici, preduzima mjere i radnje direktno u saradnji sa kolegama iz Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije.
On je istakao da policija dalje nastavlja rad na utvrđivanju svih okolnosti koje su vezane za sami događaj i ulogu uhapšenog lica.
– I dalje vršimo potragu, zajedno sa kolegama iz Srbije, na području Zvornika s ciljem pronalaska lica koje je izvršilo ubistvo – rekao je Kostrešević za Srnu.
MUP Srbije je ranije saopštio da je noćas u Loznici prilikom kontrole vozila na punktu u Lipničkom Šoru, nakon što su policijski službenici zaustavili vozilo tutinskih registarskih oznaka, jedna osoba je pucala u dvojicu službenika.
Nikola Krsmanović je preminuo u bolnici, dok je njegov kolega Vjekoslav Ilić ranjen u rame.
Napadač je pobjegao, a vozač je uhapšen i njemu je određeno zadržavanje do 48 sati.
U automobilu je pronađen pasoš izdat od strane privremenih institucija takozvanog Kosova na ime Hajziri Artan (1991) i njemačka lična karta.