Fri. Apr 19, 2024
ћирилица /latinica

“Slavija” sa 59 medalja najbolja na “Banja Luka open”-u

Izvor: Filter

Džiu džicu klub „Slavija“ ovog vikenda je nastupio na 15. Međunarodnom turniru „Banja Luka open“. Na turniru je učestvovalo 427 takmičara iz sedam zemalja i 27 klubova.
„Slavijaši“ su nastupili sa 63 takmičara koji su se borili u 77 kategorija i ovog puta uspjeli da osvoje Banja Luku, osvojivši čak 59 medalja.

Zlatne medalje osvojili osvojili su Kristina Jokanović, Vuk Mitrović, Nikodina Krajišnik, Aleksej Gavrilović, Danica Samardžija, Nina Rajak (2), Kristijan Petrović, Nataša Baljak, Uroš Bojanić, Pavle Gotovac, Katarina Ristić (2).

Srebrene medalje su osvojili
Kristina Jokanović, Ivan Karabatak, Nikola Marić, Nikola Lužajić, Luka Marinković, Irina Ikonić, Teodora Nišić, Novak Glinac, Dimitrije Ikonić (2), Katarina Mitrić, Sofija Škrba, Anja Ždrale (2), Milan Antunović, Filip Šantić, Boriša Kenjić, Teodora Jugović, Uroš Bojanić, Ivana Đorem, Iris Gojmerac i Pavle Gotovac.

Bronzane medalje osvojili su Miloš Marić, Ljube Krća, Lucija Vukadinović, Luka Tadić, Vukašin Krajišnik, Vera Tadić, Iva Petrović, Mihajlo Rodić, Danijel Babalj (2), Srđan Jovanović, Uroš Nišić, Ognjen Divčić, Stefan Babalj, Veljko Kvrgić, Pavle Divčić, Sunčica Tešan (2), Danica Macan (2), Teodora Jugović, Milan Antunović, Slobodan Ristić (2).

Boje Slavije branili su još i Lazar Jugović, Aleksej Ilić, Dušan Šantić, Velimir Milić, Marko Mandić, Miloš Trapara, Ema Trapara, Lazar Lalović, Marko Bajić, Ivan Pržulj, Emanuel Babić, Andrej Vasilić, Danko Radović, Dimitrije Badnjar, ali ovog puta se nisu uspijeli popeti na pobjedničko postolje.

Takmičari su bili u pratnji tri trenera – Aleksandra Đukelića, Luke Bojanića i Anđele Ždrale, dok su takmičenje sudili Danijel Blažić i Tamara Radošević.

U ukupnom plasmanu Slavija je ponovo odnijela tutulu prvaka kao i prethodnih godina, ispred Jahorine sa Pala i Minotaura iz Banja Luke.

Kao najbolji junior turnira proglašen je Pavle Gotovac, a u kategoriji do osam godina najboljom je proglašena Kristina Jokanović.

©citajfilter.com 2019-2023 * Osnivač i izdavač: Centar media d.o.o. * Glavni i odgovorni urednik: Mira Kostović * Kontakt: citajfilter@gmail.com