Thu. Apr 18, 2024
ћирилица /латиница

Србија иде на Свјетско првенство

Извор: РТРС

Фудбалска репрезентација Србије пласира се на Мундијал у Катару, пошто је побиједила Португал 2:1. Гол одлуке постигао је Александар Митровић у 90. минуту.

Храбра Србија одиграла је утакмицу живота, заједно са селектором Драганом Стојковићем Пиксијем који је славио у Португалу и као играч, и као тренер.

Португал тако иде у квалификације које се играју на прољеће.

Португал је до предности дошао већ у другој минути. Гудељ је изгубио лопту, а Ренато Санчез не пропушта такву прилику и погађа мрежу Рајковића за 1:0.

Није то Србију обесхрабрило. Наставили су играти, имати већи посјед лопте, одличну прилику за изједначење пропустио је Влаховић, погодио је стативу, лопта се поново њему одбила, али ударац завршава преко гола.

У 32. минуту изједначење. Тадић је потегао са 18 метара, није најбоље баш реаговао Руи Патрисио, и резултат је враћен у егал.

Србија је и у наставку тражила прилику, али није било толико опасна као у првом полуврмену, а добре прилике имали су Влаховић и Митровић, али није било среће, ни присебности у ударцима.

А онда се указао Митровић и Србија је отишла у Катар.

©citajfilter.com 2019-2023 * Оснивач и издавач: Centar media d.o.o. * Главни и одговорни уредник: Мира Костовић * Контакт: citajfilter@gmail.com