Fri. Mar 29, 2024
ћирилица /латиница

Србија изгубила класик са Хрватском – други пораз на ОИ

Извор: Б92

Ватерполисти Србије поражени су од Хрватске 14:12 (5:3, 1:1, 4:4, 4:4) у дербију 4. кола Б групе Олимпијских игара у Токију.

Тим Дејана Савића је у балканском класику претприо други пораз на турниру, послије Шпаније, док је Хрватска обезбједила мјесто у четвртфиналу и бориће се за прво мјесто групе са Шпанијом.

“Делфини” ће морати да траже пролаз у дуелу са Црном Гором, с којом се састају у понедјељак.

Ништа није функционисало у игри Србије од старта, константно је јурила разлику, чак и до минус пет, прије тога је успјела да изједначи средином треће дионице, али даље од тога није могла.

“Баракуде” су биле боље и уписале трећи тријумф на турниру.

Најефикаснији на мечу били су Маро Јоковић и Пауло Обрадовић са по четири гола, од којих су неки били кључни, док је три дао Перица Букић,

Kод Србије је Никола Јакшић три пута погодио, а по два Филип Филиповић и Страхиња Рашовић.

Већ у трећем минуту су наше комшије најавиле побједу као својеврсни реванш за пораз у финалу претходних Игара у Рију.

Јоковић је два пута погодио, једном Андро Бушље и Хрваска је отишла на три гола предности већ на старту.

Србија се у тим тренуцима мучила у нападу, ништа мање и у одбрани, па је Хрватска већ у првој дионици имала 5:1.

Некако су Савићеви изабраници успјели да на прву паузу оду са два гола минуса (5:3), а онда заиграју у препознатљивом маниру, прије свега у одбрани.

“Закључали” су великог ривала на 10 минута без поготка, али то није најбоље искоришћено јер смо “штуцали” у нападу, али смо се и некако догурали до -2 на полувремену (6:4).

Трећа четвртина је била најбоља за српски тим, носио је Мандић и стигли смо до изједначења у 24. минуту, али од тада смо стали.

Хрватска је крајем треће и почетком посљедње дионице направила серију 4:0 на крилима Обрадовића и то је било то (12:8).

До краја меча “делифини” су само ублажили пораз.

Старт турнира какав нисмо очекивали, али слично је било у Рију, па су ватерполисти Србије дошли до дуго чеканог злата…

©citajfilter.com 2019-2023 * Оснивач и издавач: Centar media d.o.o. * Главни и одговорни уредник: Мира Костовић * Контакт: citajfilter@gmail.com