Thu. Apr 25, 2024
ћирилица /latinica

Slavija konačno slavila u Istočnom Sarajevu

Izvor: sport.dc

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva konačno su ostvarili domaću pobjedu ove sezone. U 22. kolu, na debiju Bojana Regoje kao trenera Sokolovi su slavili protiv Zvijezde 09 sa minimalnih 1:0, a čovjek odluke bio je Denis Bogučanin.

Za razliku od nekih ranijih utakmica u Istočnom Sarajevu, za ovu protiv Zvijezde 09 može se reći da je bila u kvalitetnom ritmu. Iako šansi nije bilo, iako se nije moglo, kao i obično, umirati u ljepoti fudbalske igre, prije svega zbog jako lošeg terena, ekipe su dale sve od sebe da stignu do bodova.

Slavija je prva prijetila preko Dejana Bjeloša. Na centaršut svoga brata Nikole dolazi do lopte ispred Miluna Avramovića, ali golman Zvijezde 09 iz popravnog hvata loptu ispred linije. Bila je to i najbolja šansa Sokolova u prvom dijelu. Tek u finišu još dvije prilike za domaće. Prvo je šut Amera Drljevića odbranio odlično Milun Avramović i izbacio u korner, a nakon kornera Nikole Bjeloša, Goran Popović glavom šutira sa prve stative, lopta odlazi pored gola. Gosti nisu mnogo uspjevali da zaprijete u prvom poluvremenu. Najbolju šansu propustio je Muamer Svraka, kada je iz jako dobre pozicije glavom šutirao izuzetno loše i otišla je lopta u aut.

Domaći u drugo poluvrijeme ulaze još agresivnije. Samo što je počelo drugih 45 minuta Nikola Bjeloš šutira sa nekih 20-25 metara, Milun Avramović sjajno brani i izbacuje loptu u korner. U 54. minuti nova šansa za Slaviju, Denis Bogučanin je izveo slobodan udarac iskosa, u skoku je najviši bio Adel Ajkunić, lopta odlazi pored gola.

Kada Slavija nije uspjela da iskoristi svoje šanse, umalo da je stigne kazna u 62. minutu utakmice. Ponovo se u sjajnoj poziciji za postizanje gola našao Muamer Svraka, ali iskusnog veznjaka Zvijezde 09 danas jednostavno nije htio gol.

Nije bio trener gostiju Igor Savić na svome debiju pretjerano zadovoljan igrom Zvijezde 09 u drugom poluvremenu, pa je sredinom poluvremena napravio trostruku izmjenu, a šansu su dobili Budimir Šarčević, Goran Šujić i Danijel Matić. I na drugoj strani Bojan Regoje umjesto Nikole Bjeloša u igru uvodi rovitog Vučinu Šćepanovića, koji odmah u svom prvom kontaktu sa loptom ima odličnu šansu, izbacio je čuvara, a onda šutirao, ali lopta odlazi paralelno sa linijom, a da je bila tek malo sporija možda bi je neko od igrača na drugoj stativi i stigao da je pospremi u gol.

U 79. minutu nova odlična šansa za Sokolove. Slavija je stvorila danas u Istočnom Sarajevu više šansi, nego za kompletnu polusezonu do sada, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Ovaj put Vučina Šćepanović je odlično podvalio loptu za Dejana Bjeloša, ali špic Slavije mlako šutira, pravo u dobro postavljenog Avramovića. Ipak, jako dobra igra Slavije danas dolazi na naplatu u 80. minutu utakmice. Aleksandar Pušara je poslao fantastičnu dijagonalu na desnu stranu, Adel Ajkunić je u prijemu izbacio svog čuvara, odigrao povratnu za Bjelioša, koji ne zahvata najbolje loptu, ali ona dolazi do Denisa Bogučanina koji je šalje iza leđa Miluna Avramovića za veliko, i mora se reći, potpuno zasluženo vodstvo Sokolova.

Dobru šansu za izjednačenje gosti propuštaju u 85. minutu utakmice. Danijel Matić je hvatao volej iz prve, ali je Stefan Stevanović lijepo paradom i uhvaćenom loptom sačuvao svoj gol i uljepšao ovaj pokušaj rezerviste Zvijezde 09.

Bojan Regoje se u finišu meča našao u problemima. Roviti Vučina Šćepanović je na terenu izdržao tek nekih petnaestak minuta i odradio svoj posao, a onda je morao zbog obnove povrede izaći iz igre. Ipak, do kraja susreta nije bilo promjena, a ni prilika, pa je ostalo Slavija – Zvijezda 09.

Ovom pobjedom Slavija ja prekinula post dug gotovo sedam mjeseci, računajući i pauzu, bez pobjede na domaćem terenu. Posljednji put Sokolovi su do pobjede došli 26. septembra protiv Podrinja iz Janje i sve do sada nisu znali za pobjedu, koje su isključivo dolazile sa gostovanja.

SLAVIJA – ZVIJEZDA 09 1:0 (0:0)