Thu. Apr 25, 2024
ћирилица /latinica

SportIS: Pregled sedmice 2.12. – 7.12.2020.godine

Autor: FILTER/S.P

Naša Ana Marija Milinković je nastupila za seniorsku reprezentaciju BiH u pobjedi protiv Gruzije u Tbilisiju 3:0 čime je reprezentacija BiH završila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Prethodne sedmice odigrano je duplo kolo Premijer lige BiH u fudbalu. Nemanja Tomašević je odigrao dvije kompletne utakmice, prvo u porazu 3:0 na Pecari od Širokog Brijega, a onda i u pobjedi Slobode nad Krupom 2:0. Marko Perišić je odigrao dvije kompletne utakmice, prvo u porazu Olimpika 2:0 od Mladosti na svom terenu, a onda i u porazu identičnim rezultatom od Veleža u Mostaru. Andrej Đokanović je takođe igrao svih 180 minuta za Sarajevo, prvo u pobjedi protiv Radnika 2:1, a onda i u remiju u Banjaluci protiv Borca 2:2. Miloš Borovčanin je ušao u 90. minutu na gostovanju Borca kod Krupe, dok je Aleksandar Kosorić prvo propustio gostovanje kod Zrinjskog zbog kartona, a onda je za vikend ušao u igru u 83. minutu utakmice protiv Širokog Brijega. Miljan Govedarica je protiv Željezničara ušao u igru u 71. minutu, dok je meč protiv Mladosti u nedjelju propustio.

Goran Tomić više nije trener RK Slavija. Nakon ubjedljivog poraza od Konjuha na svome terenu ovaj trener se nakon dvije godine provedene u klubu rastao sa Sokolovima. Ekipu će voditi dalje Boris Tešanović, koji je u prvom meču doživio poraz od Vogošće 24:20 na svom terenu.

U 1/8 finala Kupa BiH u futsalu KMF Glasinac je sa 7:1 poražen na Sokocu od Brotnja. Sokočani su imali egal utakmicu do četiri minute pred kraj i promašen zicer za 2:2 u 35. minutu, ali su onda posustali i doživjeli poraz.

Na terenima Prve lige u futsalu grupa „Istok“ igrane su utakmice 3. kola. Glasinac je savladao Nevesinje sa 4:3, dok je Jahorina bila bolja od Tanga u komšijskom derbiju 4:2.

U trećem kolu Druge lige „Istok“ Kalinovik je savladao Željeznicu iz Trnova sa 5:1.

Seniori i juniorke Streljačkog kluba “Glasinac” sa Sokoca osvojili su treće mjesto na prvenstvu Republike Srpske u streljaštvu održanom u Trebinju.

U Prvoj ligi Republike Srpske za košarkaše igrane su utakmice 8. kola. Slavija je poražena u Rogatici 77:66 u utakmici koju je obilježilo skandalozno suđenje zbog čega je Slavija uložila žalbu KSRS. Sokolovima je isključeno čak sedam košarkaša zbog pet ličnih grešaka, a utakmicu su završili sa trojicom na parketu, od čega su dvojica imali po četiri lične greške. Sokolac je doživio poraz u gostima od Student Igokee 77:72.

Košarkašice Igmana su u 9. kolu prvenstva BiH poražene kao domaćini od RMU Banovići 118:79. Derbi kola igran je u Banjaluci između banjalučkih Orlova i Feniksa, a slavile su domaće košarkašice 91:72. Nina Džebo je za gošće upisala 18 poena i dodala 14 skokova.

Leotar je u okviru 9. kola prvenstva BiH poražen u Bratuncu 85:74, a naš Srđan Damjanović je ubacio sedam poena. Borac je poslije preokreta savladao Bosnu u Sarajevu 76:71, a ovaj meč je odmarao naš Miljan Marković, te je odigrao svega tri minute i upisao dva skoka.

RK Bosna je zvanično jesenji šampion Prve lige Federacije BiH grupa „Jug“. Za Bosnu ove sezone igraju naši Simon Mrda, Maksimilijan Gajović i Mihailo Domazet, kao i još nekoliko bivših igrača Slavije.

Odbojkaši Jahorine su upisali i osmi poraz u sezoni u Prvoj ligi Republike Srpske. Ovaj put sa maksimalnih 3:0 su poraženi u Gacku od istoimene ekipe.

Odbojkašice Slavije su u 9. kolu Prve lige Republike Srpske upisale prvu pobjedu u sezoni. Na svom terenu su savladali HE na Drini 3:2.  Glasinac je na Sokocu poražen od Inove 3:0.

U 10. kolu Premijer lige BiH za odbojkašice Jahorina je odigrala sjajan meč u Mostaru protiv istoimene ekipe, za koju nastupa naša Tamara Stojanović, te su slavili pobjedu od 3:0.

Miloš Močević je prethodne sedmice odigrao fenomenalan meč za svoj Bezanson. Prvo je bio najbolji pojedinac meča u pobjedi Bezansona nad Selestatom 21:20 uz 16 odbrana i jedan postignut gol. Nakon toga, za vikend njegov Bezanson je poražen na gostovanju kod Valensa 31:24, a Miloš je upisao 14 odbrana.

Trojica članova Bokserskog kluba „Ratnik“ nastupili su prethodnog vikenda na prvenstvenom kolu lige Bosne i Hercegovne u Tuzli. Kristijan Bjelica i Vuk Mičić nisu imali protivnika ovaj put, dok je Nadejon Griset pobijedio u svom prvom meču.

©citajfilter.com 2019-2023 * Osnivač i izdavač: Centar media d.o.o. * Glavni i odgovorni urednik: Mira Kostović * Kontakt: citajfilter@gmail.com