СпортИС: Преглед седмице 19.10.-25.10.2020. године

Извор: Филтер/С.П.

Фудбалери Славије су у сриједу поражени у Мостару од Зрињског са 4:0 у 1/8 финала Купа Босне и Херцеговине. Један од четири поготка за домаће дао је наш некадашњи фудбалер, Огњен Тодоровић.

Сарајево је избацило Крупу побједом 4:2 уз играње свих 90 минута нађег Андреја Ђокановића.

Утакмица 5. кола Премијер лиге БиХ у рукомету између Славије и Борца је одложена јер је госте похарао коронавирус. Славија је тако и други узастопни викенд била слободна.

На теренима Премијер лиге игране су утакмице 12. кола. Милош Боровчанин је одиграо свих 90 минута за Борац у побједи од 2:0 на гостовању код Младости. Немања Томашевић је са својом Слободом одиграо 1:1 у Бијељини код Радника, док је Александар Косорић у дербију против Вележа одиграо свих 90 минута за Жељезничар. Марко Перишић је одиграо свих 90 минута у сензационалној побједи Олимпика против Зрињског (3:0), док је Андреј Ђокановић одиграо свих 90 минута у побједи Сарајева над Крупом 3:0.

У 12. колу Прве лиге Републике Српске Славија је ремизирала са добојском Слогом на свом терену, 1:1. Повели су гости у 85. минуту еуроголом Саше Перића, али је Владан Мандић донио изједначење Соколовима. У осталим екипама, Срђан Жугић је играо до 86. минуте у побједи Сутјеске над брчанским Јединством 2:0, Немања Нинковић је играо свих 90 минута у ремију Алфа Модриче и Леотара (1:1), док су у дуелу Дрине и Текстилца наступили на супротним странама Душан Ристовић и Миленко Маловић.

На друголигашким теренима игране су такођер утакмице 12. кола. Фамос је, иако ослабљен, одиграо 0:0 против Младости у Гацку, док је Гласинац поражен у Сребреници од Губера 2:0. Сребреничани су тако претекли и Фамос и Гласинац и сада су они лидери са 23 бода, док Фамос и Гласинац имају по 22. Романија је доживјела нови пораз, овај пут код куће од Милића 3:2.

У Првој лиги Федерације БиХ такођер су игране утакмице 12. кола. Звијезда за коју је играо наш Дејан Јоловић од 70. минуте је са 2:1 савладала Игман нашег тренера Миломира Шешлије. Чапљина нашег Драгана Радовића је поражена у Бановићима од Будућности 4:2, док је Лука Асентић у поразу ГОШК-а од Горажда играо од 83. минуте.

Никола Бјелош се вратио у састав Златибора, те је у поразу његове екипе против Војводине 2:0 играо од 83. минуте.

Кошаркаши Славије су у 2. колу Прве лиге Републике Српске поражени 82:70 од Будућности у Бијељини. Најефикаснији у нашем тиму био је Невен Дамјановић са 19 поена. Кошаркаши Сокоца су поражени у Фочи од Сутјеске 82:53. Керим Драгољ је био једини двоцифрени са 16 поена.

Кошаркашице Игмана су у 4. колу доживјеле и четврти пораз у првенству БиХ. Тежак распоред наставиле су у Бањалуци гдје су изгубиле од Младог Крајишника 88:65.

Одбојкашице Јахорине су у 4. колу Премијер лиге БиХ поражене у Гацку од истоимене екипе са 3:0 у сетовима. Утакмица одбојкаша Јахорине у Првој лиги Републике Српске је одложена.

У 4. колу Прве лиге Републике Српске за одбојкашице игране су утакмице 4. кола. Славија је поражена у Зворнику од Дрине са 3:1, док је Гласинац савладао Херцеговац у Билећи са 3:1.

Немања Мајдов је први пут послије децембра 2019. године наступио на једном такмичењу. На Гренд слему у Будимпешти у категорији до 90 килограма Немања је освојио седмо мјесто са двије побједе и два пораза. Показао је висок ниво спремности и сигурно му је ово одличан показатељ куда треба даље да се креће у склопу припрема за наступ на Олимпијским играма.

На Сокоцу је одржан први тунир Омладинске лиге Републике Српске у рукомету група „Југ“. Истовремено, на Сокоцу је одиграна и утакмица Друге лиге Републике Српске између Сокоца и Леотара Б, а резултат је био 19:19.

©citajfilter.com 2019-2023 * Оснивач и издавач: Centar media d.o.o. * Главни и одговорни уредник: Мира Костовић * Контакт: citajfilter@gmail.com