Vodovod: Nova oprema pomoći će kontroli gubitka vode
Autor: FILTER
U sklopu aktivnosti na kontroli gubitaka vode koje sprovodi KP “Vodovod i kanalizacija” a.d. Istočno Sarajevo, nabavljena je oprema u vrijednosti od oko 12 000KM.
“Korelacijski logeri šuma će nam olakšati detekciju “nevidljivih” kvarova jer u sebi kombinuje tehnologiju korelacije i snimanja šuma. Na ovaj način stvara se mogućnost tačnog lociranja kvara u jako kratkom vremenskom periodu čime se štedi vrijeme za njegovo otkrivanje”, saopšteno je iz ovog preduzeća.
Među novom opremom su i logeri pritiska, neophodni su u svakodnevnom radu na kontroli i mjerenju pritiska na pojedinim tačkama u vodovodnom sistemu. Uz najnoviji prateći softver omogućava proračun podataka bitnih za dalje planiranje vodovodne mreže.
“Data loger je uređaj za daljinski nadzor protoka i/ili pritiska sa 3g/GPRS komunikacijom. Metal detektor neophodan je u svakodnevnom radu na vodovodnoj mreži jer su ventili, ulične kape i hidranti često zatrpani i teško ih je locirati na terenu”, navode u Vodovodu.