SportIS: Pregled sedmice 17.-23. februara

Autor: FILTER/S.P.
Na manifestaciji ”Dan fudbala Republike Srpske” u Banjoj Luci koju organizuje Fudbalski savez Republike Srpske i Sportski žurnal, a ove godine i uz saradnju portala SportDC, predsjednik PFS
Istočno Sarajevo i potpredsjednik FSRS, Milorad O. Lale, dobio je nagradu za životno djelo ”dr Milan Jelić”. U konkurenciji za najboljeg fudbalskog radnika Republike Srpske bio je i Paljanin, Goran Kosorić, dok je u konkurenciji za najboljeg mladog fudbalera bilo novo pojačanje Slavije, Jovan Bokić.
Naš biatlonac, Miloš Čolić, nastupio je u srijedu na Svjetskom prvenstvu u biatlonu u italijanskom Anhtolcu u disciplini 20 kilometara individualno, te je završio kao 100. sa 17:54 minute zaostatka za pobjednikom Martanom Furkadom iz Francuske.
Naš rukometaš, Marko Pandžić, vratio se u svoju Slaviju, te će biti veliko pojačanje za Sokolove u drugom dijelu sezone kada se oporavi od povrede.
Dok traje reprezentativna pauza u košarci u prvenstvu Bosne i Hercegovine, Igokea je odigrala zaostale utakmice u Ligi 12. U utorak su na svom parketu razbili Sparse 98:76 i tako im se osvetili za poraz u prošlonedjeljnom finalu Kupa Mirze Delibašića. Naš Stefan Simanić je dobio sedam minuta i upisao četiri poena i tri skoka. Samo dva dana kasnije, u četvrtak, Igokea je dočekala tuzlansku
Slobodu i i njima očitala košarkašku lekciju, 78:49. Stefan Simanić je odigrao jednu od svojih najboljih utakmica u seniorskom timu Igokee i za 23 minute na parketu je ubacio 6 poena i dodao 10 skokova.
U zaostaloj utakmici 16. kola WABA lige, Budućnost Bemax je doživjela poraz na gostovanju u Beogradu kod Crvene zvezde 75:70. Naša Nina Džebo je za 35 minuta na parketu ubacila 12 poena,
te dodala 8 skokova i dvije asistencije. Budućnost ostaje prva na tabeli sa 13-3 omjerom i na dva kola do kraja regularnog dijela sezone su u lijepoj poziciji da obezbijede pol poziciju pred plejof.
Košarkašice Igmana poražene su u petak na gostovanju u Tuzli kod Jedinstvo Dženeksa 82:63. Najefikasnija u našem timu bila je Marijana Šehovac sa 18 poena i 13 skokova. Anđela Lalović je
ubacila 14 poena uz 11 skokova.
FK Famos je u subotu ugostio u Vojkovićima jesenjeg prvaka Prve lige Federacije BiH u fudbalu, Olimpik, te doživio poraz od 1:2. Jedini gol za našu ekipu, koja je odlično odigrala, postigao je Tihomir
Lalović u 48. minutu utakmice.
U 17. kolu Prve lige Republike Srpske za košarkaše Slavija je na svom terenu savladala Vardu HE iz Višegrada 64:58. Dušan Elez je ubacio 22 poena, a Neven Damjanović 16.
Sokolac je na svom parketu
poražen od bijeljinskog Radnika 72:76. Nemanja Pečenica je ubacio 22 poena, a Mladen Mijatović 19 uz 10 skokova.
Student Igokea je savladao kod kuće Prijedor 75:63 uz 16 poena i sedam skokova našeg Stefana Simanića, dok Đorđe Curović nije ulazio u igru.
Futsal prvoligaši sa prostora našeg grada odigrali su u ovoj sedmici utakmice 10. kola Prve lige Republike Srpske. Jahorina je kod kuće remizirala sa aktuelnim prvakom KMF Nevesinje 5:5, dok je
Glasinac slavio u Brodu kod Broda 6:4.
U drugoj ligi Republike Srpske grupa ”Istok”, Željeznica nije odigrala svoju utakmicu protiv KMF Leotar.
Rukometaši Slavije nastavili su sa takmičenjem u Premijer ligi BiH. U prvom kolju proljećnog dijela prvenstva Sokolovi su na svom terenu savladali Vogošću sa 24:21. Adis Hrbat je postigao osam
golova, Ivan Benić šest, a Miloš Močević je imao 13 odbrana.
U Premijer ligi BiH u nedjelju je KMF Tango gostovao kod KMF Beli Anđeo u Brčkom i doživio poraz,7:4 .
U subotu, Centar je na svom parketu savladao MNK Seljak sa 2:0, a drugi gol je postigao naš Stefan Jokić, zimsko pojačanje Sarajlija.
U vikendu iza nas poslije više od dva i po mjeseca pauze nastavljena je Premijer liga BiH u fudbalu. Marko Perišić je bio starter u porazu Čelika na Bilinom polju od Zrinjskog 0:2, a u timu Plemića nije bilo zbog povrede našeg Miljana Govedarice. Mladen Lučić je sa Borcem odigrao 2:2 na Pecari protiv Širokog Brijega, dok je Aleksandar Kosorić, zajedno sa još jednim Paljaninom, Aleksandrom Jovanovićem činio stoperski tandem Željezničara na gostovanju kod Radnika (0:0). Andrej Đokanović je sa klupe gledao ubjedljivu pobjeda Sarajeva nad Tuzla Sitijem (6:2), a isti je slučaj i sa Vladanom Mandićem koji je poraz Zvijezde 09 u Vrapčićima, 2:0, odgledao sa klupe.
Rukometaš Slavije, Faris Raonić, nastupio je za ponovo za kadetsku reprezentaciju BiH.
Košarkaši Bosne Rojal su u derbiju A1 lige Federacije BiH savladali Radnički iz Goražda 102:83, a naš Filip Njegovanović je ubacio sedam poena uz četiri asistencije.
Odbojkaši Jahorine poraženi su ”Pekiju” sa maksimalnih 3:0 od lidera Prve lige Republike Srpske, Ljubinja. Kod djevojaka, Jahorina je nastavila sa pobjedama, ovaj put su u gostima savladali Modriču
sa 3:1. Glasinac je poražen kod kuće od Crvene zvijezde iz Obudovca sa 3:1, dok je Slavija poražena u Bileći sa 3:2 od Hercegovca.
Juniori i kadeti FK Slavija prethodne sedmice su boravili na pripremama u Makarskoj gdje su odigrali i po dvije prijateljske utakmice protiv Zmaja iz Makarske i RNK Split.
Naši nordijci su u vikendu iza nas nastupili na FIS trci u turskom Geredeu. Prvog dana, niko od muškaraca nije završio trku, dok su Sanja Kusmuk i Sara Plakalović zauzele 6. i 7. mjesto. Strahinja Erić je drugog dana osvojio fantastično drugo mjesto, dok je Miloš Čolić bio treći. Mihailo Škipina je bio 13. Nastupili su još i Stefan Anić i Andrija Jugović. Sanja Kusmuk je kod djevojaka zauzela treće mjesto, a Sara Plakalović je bila peta.
Karatisti našeg grada nastupili su na turniru ”Baščaršija kup” u Sarajevu.
Džudisti sa prostora našeg grada u vikendu iza nas išli su u Laktaše gdje su nastupili na turniru ”Laktaši open”.
Bokseri Glasinca, Vuk Mičić i Luka Veljović, u vikendu iza nas učestvovali su na „Evropa kupu’‘ u Bijeljini, koji je okupio izuzetnu konkureciju iz čitave Evrope, uključujući i reprezentaciju Rusije.
Mladi atleičar Glasinca, Mihajlo Memedović, nastupio je prethodnog vikenda van konkurencije na dvoranskom prvenstvu Srbije u višeboju. On je oborio rekord BiH i Republike Srpske za mlađe i starije juniore u skoku u dalj, te rekord mlađih juniora u sedmoboju. Memedović je u sedmoboju skupio 4505 bodova, 1000 više od dosadašnjeg rekorda, dok je u skoku u dalj skočio 6.98 čime je postao i
prvak Srbije van konkurencije.
U vikendu iza nas odigrano je i peto kolo Druge lige Republike Srpske grupa ”Istok”. Romanija je na svom terenu savladala Gacko 69:65, dok je Igman poražen kući od Rogatice 86:58.