Планирана изградња кружног тока на раскрсници улице Војводе Радомира Путника и Његошеве
Извор: Филтер
Један од инфраструктурних пројеката планираних буџетом Општине Источно Ново Сарајево за 2026. годину је и изградња кружног тока на раскрсници улице Војводе Радомира Путника и Његошеве, на дионици код бивше продавнице „Power“, односно скретања ка Прљевом брду.
“Овај пројекат реализује се на захтјев становника мјесне заједнице Враца, који су годинама имали изражен проблем укључивања у саобраћај у улици Војводе Радомира Путника, посебно у јутарњим и вечерњим часовима. Ријеч је о једној од најпрометнијих саобраћајница, на којој се управо у овом дијелу стварају највеће гужве”, саопштено је из Општине.
Изградњом кружног тока значајно ће се побољшати безбједност и проточност саобраћаја, те олакшати укључивање возила из споредних праваца.
Пројекат, чија је укупна вриједност 430.000,00 КМ, обухвата и изградњу потпорног зида на овој дионици.
У 2026. години планирано је расписивање поступка јавне набавке, а по окончању свих законских и процедуралних корака, као и завршетку комплетног тендерског поступка, започеће радови на изградњи овог значајног инфраструктурног објекта.
“Ово је само један од инфраструктурних пројеката из области саобраћаја и изградње саобраћајница. У наредном периоду, по мјесним заједницама, представићемо и остале планиране пројекте, односно саобраћајнице које ће бити изграђене или реконструисане, у складу са потребама наших грађана”, наводи се у саопштењу.