Wed. Jun 24, 2026
ћирилица /латиница

У Источном Новом Сарајеву и даље бесплатан превоз за ученике и пензионере

Извор: Филтер

Начелник општине Источно Ново Сарајево Јован Катић и директор предузећа „Центротранс“ а.д. Источно Сарајево Момчило Сладоје потписали су уговор о пружању услуга превоза.

Како је саопштено из Општине Источно Ново Сарајево, уговором, којим је обезбијеђен бесплатан превоз за ученике и пензионере, као и подршка функционисању јавног превоза на подручју општине, је настављена успјешна сарадња започета претходне године.

“Обезбијеђен је превоз за 143 ученика ОШ „Свети Сава“ на релацији Петровићи – Миљевићи – Враца у вриједности од 45.045,00 КМ, превоз ученика ОШ „Свети Сава“ на релацији Лукавица – Тилава до подручне школе у вриједности од 21.165,30 КМ, превоз предшколске дјеце на релацији Лукавица – Тилава и назад у вриједности од 7.055,10 КМ, бесплатан превоз за 126 пензионера са подручја општине у вриједности од 61.000,00 КМ, превоз ученика средњих школа са територије општине до Средњошколског центра у вриједности од 9.585,00 КМ”, наводи се у саопштењу.

Уговором је обезбијеђено и одржавање линије и превоз путника викендом, празницима и ван редовног режима саобраћаја на релацији Петровићи – Миљевићи – Лукавица у вриједности од 28.080,00 КМ.

“Општина Источно Ново Сарајево наставља да улаже у пројекте који конкретно доприносе свакодневном животу грађана, те бољем и ефикаснијем функционисању наше локалне заједнице”, поручују из Општине.

©citajfilter.com 2019-2024 * Оснивач и издавач: Centar media d.o.o. * Главни и одговорни уредник: Мира Костовић * Контакт: citajfilter@gmail.com