Џиу џицу клуб “Славија” најбољи клуб на Међународном турниру у Бањалуци

Извор: Филтер
Такмичари џију-џицу клуба „Славија“ из Источног Сарајева протеклог викенда су учествовали на 17. Међународном турниру „Бања Лука Опен 2025“, који је организовао џију-џицу клуб Минотаур у сарадњи са Џију-џицу савезом Републике Српске.
Такмичење је окупило око 600 бораца свих узраста из 10 држава Балкана и Европе: Србије, Црне Горе, Босне и Херцеговине, Сјеверне Македоније, Словеније, Хрватске, Аустрије, Белгије, Мађарске и Грчке.
„Славија“ је наступила са бројном и снажном екипом од 75 такмичара, који су се такмичили у 140 категорија. Успјех није изостао – кући су се вратили са укупно 94 медаље: 27 златних, 37 сребрних и 30 бронзаних. Овај импресиван успјех крунисан је првим мјестом у генералном пласману, што је јасан доказ посвећености и труда свих чланова клуба.
Осим пехара за екипни пласман, чланови Славије добили су и пехаре за најбоље: Ћеранић Алекса у узрасту до 16 година, Бојанић Урош у узрасту до 18 године, те Блажић Данијел као најбољи такмичар турнира.
Екипу је предводило пет тренера: Блажић Данијел, Александар Ђукелић, Анђела Ждрале, Слободан Ристић и Павле Готовац, док су правду дијелили међународни судија Лазар Матић, као и националне судије Ирис Гојмерац, Марко Јефтовић и Лука Бојанић.
Наредни турнир који их очекује је „Лозница Опен“, који ће бити одржан 10. маја. Очекују да ће такмичари поново остварити запажен резултат, као што је то био случај у Бања Луци.