У Болници “Србија” организована школа електрокардиографије о обради поремећаја срчаног ритма
Извор: Срна
Директор Болнице “Србија” у Источном Сарајеву Небојша Шешлија рекао је да је ова установа успјела да у сарадњи са Удружењем кардиолога Републике Српске организују прву школу електрокардиографије у оквиру манифестације “Дани Болнице `Србија`” и окупи најеминентније стручањаке из ове области, што даје на значају овој установи, али и комплетној регији када је ријеч о здравственом сектору.
“Колико је битно за нашу установу, толико је за домове здравља, јер је ово једна од основних претрага са којом почињу сви прегледи у свим здравственим установама”, рекао је Шешлија.
Љекар Драган Унчанин са Клинике за кардиологију Универзитетско клиничког центра /УКЦ/ Републике Српске истиче да је школа електрокардиографије организована са идејом да се обради поремећај срчаног ритма као нешто што се у клиничкој пракси често јавља.
“Постоји оправдана потреба да се о томе упозна што шири круг љекара с обзиром да је динамика поремећаја срчаног ритма таква да могу бити врло комплексне и да могу снажно утицати на исход код сваког пацијента. Ове године смо обрадили брзе поремећаје срчаног ритма, што нам оставља простора да за наредни пут обрадимо и оне успорене са потребом за уградњом дивајса, пејсмејкера, дефибрилатора или апарата за срчану ресинхронизацијску терапију”, рекао је Унчанин.
Он је додао да са Болницом “Србија” имају успјешну дугогодишњу сарадњу, те изразио наду да ће тако бити и убудуће.
Љекар Болнице “Свети врачеви” из Бијељине Лазар Ангелков захвалио је домаћину за позив да одржи предавање о електрокардиографији, додајући да ће то наставити да што више популаризује у Републици Српској.
“Данашњи састанак искористили смо да што више упознамо наше колеге у вези са електрокардиографијом и њеним могућностима. Сличан састанак имаћемо 2. децембра у Бијељини”, навео је Ангелков.
Кардиолог у Болници “Србија” у Источном Сарајеву Бојан Пејовић истакао је да су жељели приближити тумачење ЕКГ-а колегама који су и на примарном нивоу здравствне заштите, али и оне који раде у болницама.
“Имамо еминентне стручањаке из Републике Српске који се баве електрофизиологијом и поремећајима срчаног ритма. Желимо да на што адекватнији начин покушамо разјаснити неке недоумице нашим колегама који свакодневно раде са пацијентима”, рекао је Пејовић.
Сутра, завршног дана манифестације, биће одржан Симпозијум доктора медицине, чија тема ће бити кардиометаболички синдром – “Савремени приступ у дијагностици и лијечењу”.