Mon. Apr 28, 2025
ћирилица /latinica

Vlada Srpske preuzima Sberbanku

Izvor: Glas Srpske

Vlada Republike Srpske preuzeće Sberbanku u Srpskoj i uložiće 15 milona KM osnovnog kapitala, rekla je ministarka finansija Srpske Zora Vidović.

Istakla je da će banka nastaviti raditi pod novim imenom.

– Vlada Srpske će preuzeti i zaštititi banku. Osnivamo novu banku pod novim imenom i nastavlja se rad. Sve je u skladu sa zakonskim procedurama – istakla je Vidovićeva.

Naglasila je da je finansijski sistem ostaje potpuno stabilan.

Predsjednik Vlade Srpske Radovan Višković da će novo ime banke biti objavljeno u naredna 24 časa.

– Svaka marka, sva sredstva biće zaštićeni, izvršavaće sve svoje obaveze kao i do sada. Imali smo brzu reakciju Agencije za bankarstvo Srpske – istakao je Višković.

Direktor Sberbanke u Banjaluci Aleksandar Kesić rekao je da ova banka u Republici Srpskoj postoji više od 20 godina i nikada nije imala problema.

– Imamo trenutno dva problema jedan jeste vlasničke akcije Sberbanke, a drugi problem je uopštena panika građana, koju mi svakako razumijemo – rekao je Kesić.

©citajfilter.com 2019-2024 * Osnivač i izdavač: Centar media d.o.o. * Glavni i odgovorni urednik: Mira Kostović * Kontakt: citajfilter@gmail.com