Wed. Apr 24, 2024
ћирилица /latinica

Arbinja sa penala donio tri boda Slaviji

Izvor: sport.dc

Fudbaleri Slavije savladali su danas u Istočnom Sarajevu Alfa Modriču sa minimalnih 1:0 u potpuno nezanimljivoj utakmici. Gol odluke postigao je u 87. minuti Stefan Arbinja iz penala.

Apsolutno ništa se nije moglo vidjeti u ovoj utakmici vrijedno pomena. U prvom poluvremenu niti jedna od ekipa nije uspjela da uputi šut ka golu protivnika. Bila je to igra sa dosta grešaka, pogrešnih dodavanja, izgubljenih lopta, pa nije bilo ni nekih opasnih ubacivanja u kazneni prostor iz kojeg bi se mogla izroditi neka šansa.

Slično je nastavljeno i u drugom dijelu. Da ne bi izvještaj bio prazan izdvojićemo tek slab pokušaj Ajkunića pored gola, te dva slaba pokušaja gostiju, visoko preko gola, prvo Lazara Vukovića iz slobodnog udarca, a onda i Nebojše Prljete.

Tek u 85. minuti smo vidjeli uzbuđenja. Poslije gužve, lopta dolazi do Stefana Arbinje kojem šut u posljednji trenutak izbijaju sa gol linije i odbijaju loptu u korner. Nakon kornera i kratke kombinacije Nikola Bjeloš ulazi u kazneni prostor, lopta pogađa jednog od defanzivaca Modriče u ruku, a Danko Butulija sa zadrškom i vjerovatno uz pomoć pomoćnika pokazuje na penal za domaće. Stefan Arbinja je uzeo loptu i pogodio za 1:0, a to je bio i konačan rezultat utakmice.

FK SLAVIJA – ALFA MODRIČA 1:0