Fri. Apr 19, 2024
ћирилица /латиница

СпортИС: Преглед седмице 2.12. – 7.12.2020.године

Аутор: ФИЛТЕР/С.П

Наша Ана Марија Милинковић је наступила за сениорску репрезентацију БиХ у побједи против Грузије у Тбилисију 3:0 чиме је репрезентација БиХ завршила квалификације за Европско првенство.

Претходне седмице одиграно је дупло коло Премијер лиге БиХ у фудбалу. Немања Томашевић је одиграо двије комплетне утакмице, прво у поразу 3:0 на Пецари од Широког Бријега, а онда и у побједи Слободе над Крупом 2:0. Марко Перишић је одиграо двије комплетне утакмице, прво у поразу Олимпика 2:0 од Младости на свом терену, а онда и у поразу идентичним резултатом од Вележа у Мостару. Андреј Ђокановић је такође играо свих 180 минута за Сарајево, прво у побједи против Радника 2:1, а онда и у ремију у Бањалуци против Борца 2:2. Милош Боровчанин је ушао у 90. минуту на гостовању Борца код Крупе, док је Александар Косорић прво пропустио гостовање код Зрињског због картона, а онда је за викенд ушао у игру у 83. минуту утакмице против Широког Бријега. Миљан Говедарица је против Жељезничара ушао у игру у 71. минуту, док је меч против Младости у недјељу пропустио.

Горан Томић више није тренер РК Славија. Након убједљивог пораза од Коњуха на своме терену овај тренер се након двије године проведене у клубу растао са Соколовима. Екипу ће водити даље Борис Тешановић, који је у првом мечу доживио пораз од Вогошће 24:20 на свом терену.

У 1/8 финала Купа БиХ у футсалу КМФ Гласинац је са 7:1 поражен на Сокоцу од Бротња. Сокочани су имали егал утакмицу до четири минуте пред крај и промашен зицер за 2:2 у 35. минуту, али су онда посустали и доживјели пораз.

На теренима Прве лиге у футсалу група „Исток“ игране су утакмице 3. кола. Гласинац је савладао Невесиње са 4:3, док је Јахорина била боља од Танга у комшијском дербију 4:2.

У трећем колу Друге лиге „Исток“ Калиновик је савладао Жељезницу из Трнова са 5:1.

Сениори и јуниорке Стрељачког клуба “Гласинац” са Сокоца освојили су треће мјесто на првенству Републике Српске у стрељаштву одржаном у Требињу.

У Првој лиги Републике Српске за кошаркаше игране су утакмице 8. кола. Славија је поражена у Рогатици 77:66 у утакмици коју је обиљежило скандалозно суђење због чега је Славија уложила жалбу КСРС. Соколовима је искључено чак седам кошаркаша због пет личних грешака, а утакмицу су завршили са тројицом на паркету, од чега су двојица имали по четири личне грешке. Соколац је доживио пораз у гостима од Студент Игокее 77:72.

Кошаркашице Игмана су у 9. колу првенства БиХ поражене као домаћини од РМУ Бановићи 118:79. Дерби кола игран је у Бањалуци између бањалучких Орлова и Феникса, а славиле су домаће кошаркашице 91:72. Нина Џебо је за гошће уписала 18 поена и додала 14 скокова.

Леотар је у оквиру 9. кола првенства БиХ поражен у Братунцу 85:74, а наш Срђан Дамјановић је убацио седам поена. Борац је послије преокрета савладао Босну у Сарајеву 76:71, а овај меч је одмарао наш Миљан Марковић, те је одиграо свега три минуте и уписао два скока.

РК Босна је званично јесењи шампион Прве лиге Федерације БиХ група „Југ“. За Босну ове сезоне играју наши Симон Мрда, Максимилијан Гајовић и Михаило Домазет, као и још неколико бивших играча Славије.

Одбојкаши Јахорине су уписали и осми пораз у сезони у Првој лиги Републике Српске. Овај пут са максималних 3:0 су поражени у Гацку од истоимене екипе.

Одбојкашице Славије су у 9. колу Прве лиге Републике Српске уписале прву побједу у сезони. На свом терену су савладали ХЕ на Дрини 3:2.  Гласинац је на Сокоцу поражен од Инове 3:0.

У 10. колу Премијер лиге БиХ за одбојкашице Јахорина је одиграла сјајан меч у Мостару против истоимене екипе, за коју наступа наша Тамара Стојановић, те су славили побједу од 3:0.

Милош Мочевић је претходне седмице одиграо феноменалан меч за свој Безансон. Прво је био најбољи појединац меча у побједи Безансона над Селестатом 21:20 уз 16 одбрана и један постигнут гол. Након тога, за викенд његов Безансон је поражен на гостовању код Валенса 31:24, а Милош је уписао 14 одбрана.

Тројица чланова Боксерског клуба „Ратник“ наступили су претходног викенда на првенственом колу лиге Босне и Херцеговне у Тузли. Кристијан Бјелица и Вук Мичић нису имали противника овај пут, док је Надејон Грисет побиједио у свом првом мечу.

©citajfilter.com 2019-2023 * Оснивач и издавач: Centar media d.o.o. * Главни и одговорни уредник: Мира Костовић * Контакт: citajfilter@gmail.com