SportIS: Pregled sedmice 02.11. – 09.11.2020. godine

Autor: FILTER/S.P.

Njegoš Sikiraš dobio poziv selektora košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine, Vedrana Bosnića, za predstojeći kvalifikacioni „balon“ na Ilidži.

Naš mladi rukometaš, član sarajevske Bosne, Simon Mrda, boravio na reprezentativnom kampu pionirske reprezentacije Srbije

Mirko Čampara postao novi trener prvoligaša FBiH u futsalu, MNK Neimari iz Zenice.

Džudista Vuk Elez, koji sada nastupa za reprezentaciju Srbije, nastupio je na prvenstvu Evrope za juniore u Poreču, te je doživio poraz u trećem kolu od Švajcarca, Aurelijena Bonferonija.

U srijedu je odigrana zaostala utakmica 9. kola Premijer lige BiH, ujedno i sarajevski derbi, između Sarajeva i Željezničara. Bilo je 1:1, a sjajnu partiju je odigrao naš Andrej Đokanović koji je od navijača proglašen za igrača utakmice. Aleksandar Kosorić je također odigrao odličan meč u dresu Plavih. Tokom vikenda su igrane i utakmice redovnog 14. kola. Sarajevo je remiziralo u Tuzli protiv Tuzla Sityja 0:0, a navijači su i u ovom meču izabrali Andreja za igrača utakmice.  Marko Perišić je odigrao svih 90 minuta u remiju Olimpika i Krupe (1:1), dok je Miljan Govedarica igrao do 65 minute u pobjedi Zrinjskog nad Radnikom. Nemanja Tomašević je odigrao svih 90 minuta u porazu Slobode od Mladosti na gostovanju u Doboju kod Kaknja.

U 14. kolu Prve lige Republike Srpske u fudbalu Slavija je remizirala sa Rudarom na svom terenu, 0:0. U ostalim utakmicama Prve lige, Ristović je odigrao svih 90 minuta u pobjedi zvorničke Drine od 1:0 nad Borcem iz Kozarske Dubice, dok je Milenko Malović bio u sastavu Tekstilca u ubjedljivoj pobjedi nad Leotarom 3:1. Ninković nije bio u sastavu Alfa Modriče, baš kao ni Žugić u sastavu Sutjeske.

Famos iz Vojkovića je u 14. kolu Druge lige Republike Srpske grupa „Istok“ poražen u Srebrenici od Gubera sa 2:1. Famos je na ovo gostovanje otišao bez šestorice standardnih prvotimaca, te još nekoliko rovitih igrača, a jedini gol je postigao Strahinja Sudžum u sudijskoj nadoknadi vremena. Glasinac je poražen od Drine 2:1 u gostima, a jedini gol je dao Stefan Milinković u 54. minutu  . Romanija je sa 6:0 savladala Ilićku, blistao je Marko Blagojević sa četiri  gola, a dva je dodao Miloš Koroman.

U 4. kolu Prve lige Republike Srpske za košarkaše Slavija je u neizvjesnoj utakmici poražena od Drine Princip u Zvorniku 69:60 u neizvjesnoj utakmici. Meč Hea i Sokoca je odložen.

Naš Miljan Marković je sa svojim Borcem otputovao na prvi „balon“ turnir ABA 2 lige na Zlatibor.

U 6. kolu prvenstva BiH za košarkašice Igman je poražen u gostima kod Jedinstva u Tuzli 92:64. Ovo je šesti poraz naših košarkašica iz isto toliko mečeva. Feniks naše Nine Džebo je ostvario jednu od najubjedljivijih pobjeda u istoriji naše košarke. Oni su sa 122:32 savladali Rudar Sport iz Ugljevika. Nina nije ulazila u igru u ovoj utakmici. Odmah nakon toga ona se priključila reprezentaciji BiH koju očekuju „balon“ kvalifikacije na Ilidži protiv Rusije i Estonije.

Rukometaši Slavije su se polako vratili u trenažni proces nakon što je isti prekinut zbog pojavljivanja koronavirusa u ekipi. Sokolove ponovo sada očekuje težak ritam utakmica jer su oni odigrali svega tri meča u dosadašnjem dijelu sezone, što zbog problema kod protivnika, što zbog problema u našoj ekipi.

Odbojkaši Jahorine su u 6. kolu Prve lige Republike Srpske poraženi u Bijeljini od Radnika sa maksimalnih 3:0. Naša ekipa iz četiri odigrana meča ima četiri poraza i trenutno su posljednja ekipa lige.

U 7. kolu Premijer lige za odbojkašice Jahorina je doživjela poraz u Gradačcu od Kule Gradačac 3:2.

U Prvoj ligi Republike Srpske za odbojkašice igrane su utakmice 6. kola. Slavija je poražena na gostovanju kod Leotara 3:1, dok je Glasinac izgubio od Libera u Bijeljini 3:0.

Održano je prvenstvo Republike Srpske za omladince i kadete u šahu. Domaćin je bilo Trebinje, a uspjeha su imali i šahisti iz našeg grada koji su se vratili sa medaljama.

U Banjaluci je održan 12. po redu turnir „Stevan Marković“ u džudou gdje su nastupili džudisti iz našeg grada.

U Tešnju je održano prvenstvo BiH u kik boksu (lou kik i kik lajt), gdje su dosta uspjeha imali borci iz našeg grada.

©citajfilter.com 2019-2023 * Osnivač i izdavač: Centar media d.o.o. * Glavni i odgovorni urednik: Mira Kostović * Kontakt: citajfilter@gmail.com