Wed. Oct 23, 2024
ћирилица /латиница

СпортИС: Преглед седмице 26.10.-01.11. 2020 године

Аутор: ФИЛТЕР/С.П.

Утакмице РК Славија у претходној седмици су одложене због појаве коронавируса у нашој екипи.

Кошаркаши Славије такођер нису изашли на терен. Њихов дуел 3. кола Прве лиге Републике Српске је одложен због појаве коронавируса у екипи Сутјеске.

Драган Радовић се споразумно растао са ХНК Чапљина послије лошег старта сезоне.

Наш Симон Мрда, рукометаш сарајевске Босне, добио је позив за пионирску репрезентацију Србије.

Доскорашњи футсалер Танга, Срђан Милошевић, ново је појачање МНК ДиаБиХ из Сарајева, прволигаша Федерације БиХ. Он се придружио Владану Минићу који је раније љетос прешао у овај клуб.

Фудбалери Славије су у 13. колу Прва лиге Републике Српске доживјели пораз од Текстилца у Дервенти. Било је минималних 1:0, а гол је примљен у 83. минуту утакмице. У осталим утакмицама, Душан Ристовић је у ремију Леотара и Дрине (2:2) играо свих 90 минута за госте, Немања Нинковић је играо од почетка за Алфа Модричу у поразу на гостовању код Борца из Козарске Дубице (2:1), док Срђана Жугића није било у саставу Сутјеске на гостовању код Љубића (2:2).

У Другој лиги Републике Српске група „Исток“ играно је такођер 13. коло. У градском дербију Фамоса и Романије није било побједника, завршено је 1:1. Романија је повела голом Страхиње Чвора из пенала у 75. минуту утакмице, али је три минуте касније Тихомир Лаловић погодио за 1:1 и коначан резултат меча. То је искористио Гласинац који је на искуство двојца Неђе Шуке и Огњена Крешталице стигао до побједе против Братства из Братунца (3:0) и преузео поново водеће мјесто Друге лиге „Исток“.

У Премијер лиги Босне и Херцеговине, прво је у сриједу игран заостали дуел између Жељезничара и Зрињског, а домаћи су славили 1:0. Фантастичну утакмицу је одиграо Александар Косорић, док је код Зрињског Миљан Говедарица ушао у игру у 76. минуту. За викенд је на програму било редовно 13. коло. Наш Немања Томашевић је одиграо одличан меч за Слободу у побједи против Борца за којег је Милош Боровчанин ушао у финишу утакмице. Марко Перишић је са Олимпиком посустао у самом финишу на гостовању код Широког Бријега (1:0), док је Жељезничар савладао Радник са 3:1 уз још један квалитетан сусрет Александра Косорића. Миљан Говедарица и Андреј Ђокановић у дуелима Зрињског против Вележа, односно Сарајева против Младости.

Боксер Ратника, Вања Дујин, освојио је бронзу на сениорском првенству Босне и Херцеговине у фудбалу.

Кошаркаши Сокоца су у 3. колу Прве лиге Републике Српске доживјели и трећи пораз. Овај пут бољи од наших кошаркаша били су кошаркаши Дрине Принцип који су у тешком мечу славили 67:64 на Сокоцу.

Кошаркашице Игмана су поражене на свом паркету од Џампера из Зенице као домаћин 86:81.

Одбојкашице Јахорине иза себе имају дупло коло Премијер лиге БиХ. Прво су у сриједу савладали Смеч са 3:1 на свом паркету, а онда су поново у СПЦ „Пеки“ овај пут пред камерама БХТ, поражени од Горажда са 3:2.

У Првој лиги Републике Српске за одбојкашице Славија је доживјела још један пораз, овај пут од Херцеговца из Билеће на свом паркету 3:1, док је Гласинац савладао код куће Леотар са 3:0.

©citajfilter.com 2019-2024 * Оснивач и издавач: Centar media d.o.o. * Главни и одговорни уредник: Мира Костовић * Контакт: citajfilter@gmail.com