СпортИС: Преглед седмице 02.11. – 09.11.2020. године

Аутор: ФИЛТЕР/С.П.

Његош Сикираш добио позив селектора кошаркашке репрезентације Босне и Херцеговине, Ведрана Боснића, за предстојећи квалификациони „балон“ на Илиџи.

Наш млади рукометаш, члан сарајевске Босне, Симон Мрда, боравио на репрезентативном кампу пионирске репрезентације Србије

Мирко Чампара постао нови тренер прволигаша ФБиХ у футсалу, МНК Неимари из Зенице.

Џудиста Вук Елез, који сада наступа за репрезентацију Србије, наступио је на првенству Европе за јуниоре у Поречу, те је доживио пораз у трећем колу од Швајцарца, Аурелијена Бонферонија.

У сриједу је одиграна заостала утакмица 9. кола Премијер лиге БиХ, уједно и сарајевски дерби, између Сарајева и Жељезничара. Било је 1:1, а сјајну партију је одиграо наш Андреј Ђокановић који је од навијача проглашен за играча утакмице. Александар Косорић је такођер одиграо одличан меч у дресу Плавих. Током викенда су игране и утакмице редовног 14. кола. Сарајево је ремизирало у Тузли против Тузла Ситyја 0:0, а навијачи су и у овом мечу изабрали Андреја за играча утакмице.  Марко Перишић је одиграо свих 90 минута у ремију Олимпика и Крупе (1:1), док је Миљан Говедарица играо до 65 минуте у побједи Зрињског над Радником. Немања Томашевић је одиграо свих 90 минута у поразу Слободе од Младости на гостовању у Добоју код Какња.

У 14. колу Прве лиге Републике Српске у фудбалу Славија је ремизирала са Рударом на свом терену, 0:0. У осталим утакмицама Прве лиге, Ристовић је одиграо свих 90 минута у побједи зворничке Дрине од 1:0 над Борцем из Козарске Дубице, док је Миленко Маловић био у саставу Текстилца у убједљивој побједи над Леотаром 3:1. Нинковић није био у саставу Алфа Модриче, баш као ни Жугић у саставу Сутјеске.

Фамос из Војковића је у 14. колу Друге лиге Републике Српске група „Исток“ поражен у Сребреници од Губера са 2:1. Фамос је на ово гостовање отишао без шесторице стандардних првотимаца, те још неколико ровитих играча, а једини гол је постигао Страхиња Суџум у судијској надокнади времена. Гласинац је поражен од Дрине 2:1 у гостима, а једини гол је дао Стефан Милинковић у 54. минуту  . Романија је са 6:0 савладала Илићку, блистао је Марко Благојевић са четири  гола, а два је додао Милош Короман.

У 4. колу Прве лиге Републике Српске за кошаркаше Славија је у неизвјесној утакмици поражена од Дрине Принцип у Зворнику 69:60 у неизвјесној утакмици. Меч Хеа и Сокоца је одложен.

Наш Миљан Марковић је са својим Борцем отпутовао на први „балон“ турнир АБА 2 лиге на Златибор.

У 6. колу првенства БиХ за кошаркашице Игман је поражен у гостима код Јединства у Тузли 92:64. Ово је шести пораз наших кошаркашица из исто толико мечева. Феникс наше Нине Џебо је остварио једну од најубједљивијих побједа у историји наше кошарке. Они су са 122:32 савладали Рудар Спорт из Угљевика. Нина није улазила у игру у овој утакмици. Одмах након тога она се прикључила репрезентацији БиХ коју очекују „балон“ квалификације на Илиџи против Русије и Естоније.

Рукометаши Славије су се полако вратили у тренажни процес након што је исти прекинут због појављивања коронавируса у екипи. Соколове поново сада очекује тежак ритам утакмица јер су они одиграли свега три меча у досадашњем дијелу сезоне, што због проблема код противника, што због проблема у нашој екипи.

Одбојкаши Јахорине су у 6. колу Прве лиге Републике Српске поражени у Бијељини од Радника са максималних 3:0. Наша екипа из четири одиграна меча има четири пораза и тренутно су посљедња екипа лиге.

У 7. колу Премијер лиге за одбојкашице Јахорина је доживјела пораз у Градачцу од Куле Градачац 3:2.

У Првој лиги Републике Српске за одбојкашице игране су утакмице 6. кола. Славија је поражена на гостовању код Леотара 3:1, док је Гласинац изгубио од Либера у Бијељини 3:0.

Одржано је првенство Републике Српске за омладинце и кадете у шаху. Домаћин је било Требиње, а успјеха су имали и шахисти из нашег града који су се вратили са медаљама.

У Бањалуци је одржан 12. по реду турнир „Стеван Марковић“ у џудоу гдје су наступили џудисти из нашег града.

У Тешњу је одржано првенство БиХ у кик боксу (лоу кик и кик лајт), гдје су доста успјеха имали борци из нашег града.

©citajfilter.com 2019-2024 * Оснивач и издавач: Centar media d.o.o. * Главни и одговорни уредник: Мира Костовић * Контакт: citajfilter@gmail.com