Sat. Apr 20, 2024
ћирилица /latinica

SportIS: Pregled sedmice 19.10.-25.10.2020. godine

Izvor: Filter/S.P.

Fudbaleri Slavije su u srijedu poraženi u Mostaru od Zrinjskog sa 4:0 u 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine. Jedan od četiri pogotka za domaće dao je naš nekadašnji fudbaler, Ognjen Todorović.

Sarajevo je izbacilo Krupu pobjedom 4:2 uz igranje svih 90 minuta nađeg Andreja Đokanovića.

Utakmica 5. kola Premijer lige BiH u rukometu između Slavije i Borca je odložena jer je goste poharao koronavirus. Slavija je tako i drugi uzastopni vikend bila slobodna.

Na terenima Premijer lige igrane su utakmice 12. kola. Miloš Borovčanin je odigrao svih 90 minuta za Borac u pobjedi od 2:0 na gostovanju kod Mladosti. Nemanja Tomašević je sa svojom Slobodom odigrao 1:1 u Bijeljini kod Radnika, dok je Aleksandar Kosorić u derbiju protiv Veleža odigrao svih 90 minuta za Željezničar. Marko Perišić je odigrao svih 90 minuta u senzacionalnoj pobjedi Olimpika protiv Zrinjskog (3:0), dok je Andrej Đokanović odigrao svih 90 minuta u pobjedi Sarajeva nad Krupom 3:0.

U 12. kolu Prve lige Republike Srpske Slavija je remizirala sa dobojskom Slogom na svom terenu, 1:1. Poveli su gosti u 85. minutu eurogolom Saše Perića, ali je Vladan Mandić donio izjednačenje Sokolovima. U ostalim ekipama, Srđan Žugić je igrao do 86. minute u pobjedi Sutjeske nad brčanskim Jedinstvom 2:0, Nemanja Ninković je igrao svih 90 minuta u remiju Alfa Modriče i Leotara (1:1), dok su u duelu Drine i Tekstilca nastupili na suprotnim stranama Dušan Ristović i Milenko Malović.

Na drugoligaškim terenima igrane su također utakmice 12. kola. Famos je, iako oslabljen, odigrao 0:0 protiv Mladosti u Gacku, dok je Glasinac poražen u Srebrenici od Gubera 2:0. Srebreničani su tako pretekli i Famos i Glasinac i sada su oni lideri sa 23 boda, dok Famos i Glasinac imaju po 22. Romanija je doživjela novi poraz, ovaj put kod kuće od Milića 3:2.

U Prvoj ligi Federacije BiH također su igrane utakmice 12. kola. Zvijezda za koju je igrao naš Dejan Jolović od 70. minute je sa 2:1 savladala Igman našeg trenera Milomira Šešlije. Čapljina našeg Dragana Radovića je poražena u Banovićima od Budućnosti 4:2, dok je Luka Asentić u porazu GOŠK-a od Goražda igrao od 83. minute.

Nikola Bjeloš se vratio u sastav Zlatibora, te je u porazu njegove ekipe protiv Vojvodine 2:0 igrao od 83. minute.

Košarkaši Slavije su u 2. kolu Prve lige Republike Srpske poraženi 82:70 od Budućnosti u Bijeljini. Najefikasniji u našem timu bio je Neven Damjanović sa 19 poena. Košarkaši Sokoca su poraženi u Foči od Sutjeske 82:53. Kerim Dragolj je bio jedini dvocifreni sa 16 poena.

Košarkašice Igmana su u 4. kolu doživjele i četvrti poraz u prvenstvu BiH. Težak raspored nastavile su u Banjaluci gdje su izgubile od Mladog Krajišnika 88:65.

Odbojkašice Jahorine su u 4. kolu Premijer lige BiH poražene u Gacku od istoimene ekipe sa 3:0 u setovima. Utakmica odbojkaša Jahorine u Prvoj ligi Republike Srpske je odložena.

U 4. kolu Prve lige Republike Srpske za odbojkašice igrane su utakmice 4. kola. Slavija je poražena u Zvorniku od Drine sa 3:1, dok je Glasinac savladao Hercegovac u Bileći sa 3:1.

Nemanja Majdov je prvi put poslije decembra 2019. godine nastupio na jednom takmičenju. Na Grend slemu u Budimpešti u kategoriji do 90 kilograma Nemanja je osvojio sedmo mjesto sa dvije pobjede i dva poraza. Pokazao je visok nivo spremnosti i sigurno mu je ovo odličan pokazatelj kuda treba dalje da se kreće u sklopu priprema za nastup na Olimpijskim igrama.

Na Sokocu je održan prvi tunir Omladinske lige Republike Srpske u rukometu grupa „Jug“. Istovremeno, na Sokocu je odigrana i utakmica Druge lige Republike Srpske između Sokoca i Leotara B, a rezultat je bio 19:19.

©citajfilter.com 2019-2023 * Osnivač i izdavač: Centar media d.o.o. * Glavni i odgovorni urednik: Mira Kostović * Kontakt: citajfilter@gmail.com