SportIS: Pregled sedmice 2.10 – 5.10.2020. god

FOTO IZVOR: Vasilije Marković

Izvor: Filter/S.P.

Rukometaši Slavije su u ponedjeljak savladali na svom terenu po drugi put RK Briješće u sklopu priprema za novu sezonu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Fantastična utakmica viđena je u Istočnom Sarajevu u 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine u srijedu. Slavija je dočekala premijerligaša, Mladost iz Doboja kod Kaknja, gubila do 90. minute, a onda sve to preokrenula. Vučina Šćepanović je sa dvije sjajne asistencije natjerao prvo Marka Žulja da zatrese sopstvenu mrežu, a onda i Gorana Popovića da pogodi za 2:2. Otišlo se u penale, gdje se šutiralo sedam serija, a u sedmoj se dogodio i jedini promašaj kada je Ivan Trifković odbranio šut Vehaba i Slavija se plasirala u 1/8 finala.

Miljan Govedarica je bio strijelac za Zrinjski u ubjedljivoj pobjedi nad Tekstilcem 7:1, za kojeg je svih 90 minuta igrao naš Milenko Malović. Luka Asentić je sa GOŠK-om ispao iz Kupa nakon što su doživjeli poraz u Gabeli od Širokog Brijega 1:0, a naš fudbaler je igrao devedeset minuta.  Borac je sa 4:0 savladao Travnik, a naš Miloš Borovčanin je odigrao svih 90 minuta, dok je Nemanja Ninković u porazu Modriče od Zvijezde 09 igrao od 42. minute. Olimpik je doživio poraz od Rudara 4:0 u Prijedoru, a šansu je dobio i naš mladi Igor Đodra, još uvijek član juniorske selekcije Vukova. Igrao je od 66. minute. Aleksandar Kosorić je predvodio Željezničar do pobjede protiv Budućnosti u Banovićima 2:1,  dok je Dejan Jolović igrao drugo poluvrijeme u porazu Zvijezde Gradačac od Radnika iz Bijeljine (0:1).

OFK Glasinac je odlučio da promjeni ime kluba iz OFK Glasinac 2011 u OFK Glasinac 1936 i to ime će nositi od sljedeće sezone.

Fudbaleri Sarajeva su ispali iz plej ofa za Evropsku ligu. Bordo fudbaleri su na Bilinom polju u Zenici poraženi od slavnog Seltika sa minimalnih 1:0, a naš Andrej Đokanović je odlično igrao do 85. minute utakmice kada je izašao iz igre.

Sjajno pojačanje stiglo je u RK Slavija iz Istočnog Sarajeva. Nekadašnji reprezentativac Crne Gore, sa kojom je igrao na Evropskom prvenstvu, Božidar Leković je stigao među Sokolove i sigurno će biti veliko pojačanje za naš tim.

FK Slavija napravila je golmansku rokadu. Mladi čuvar mreže, Nemanja Jokić, je otišao u paljansku Romaniju, dok je njegovo mjesto zauzeo mladi golman Zrinjskog, Vojin Savić, koji će biti na pozajmici u Slaviji. Novo ime među Sokolovima je i desni bek Novica Elek koji dolazi iz Zvijezde 09.

Slavija je u 9. kolu Prve lige Republike Srpske kao gost savladala Alfa Modriču sa 2:1. U odličnom meču Slavija je iskoristila svoje šanse, još nekoliko dobrih promašila, ali je golovima Stefana Arbinje i Nikole Babana slavila pobjedu koja je dovodi u vrh tabele, sa samo tri boda manje od lidera Leotara.

Famos je u 9. kolu Druge lige Republike Srpske grupa „Istok“ sa 2:0 savladao Ilićku golovima Srđana Vitkovića i Đorđa Ćehe, te su sa 18 bodova izbili na vrh drugoligaškog karavana. Imaju isto bodova koliko i Glasinac i Budućnost iz Pilice koji su odmjerili snage u derbiju kola na Sokocu, a domaći su slavili pobjedu 3:2 u jako dobrom meču. Dva gola je dao Neđo Šuka, a jedan Mladen Vitomir. Romanija nije ni blijeda sjenka ekipe iz prošle sezone, a sada su primili pet golova u Brocu i izgubili od Jedinstva 5:3. Sve je na kraju kuliminiralo promjenom trenera, pa će ekipu umjesto Srđana Delipare u narodnom periodu voditi Sretko Vuksanović- Doktor.

Odigrano je peto kolo u Regionalnoj ligi Republike Srpske grupa „Jug“. Rudo je lako slavilo na Palama protiv Podgraba 5:1, dok je Olimp bio bolji od Željeznice kod kuće sa 4:2.

U Omladinskoj ligi BiH grupa „Centar 1“ igrane su utakmice 11. kola. Slavija je doživjela ubjedljiv poraz u Hadžićima u kadetskoj konkurenciji od Radnika (5:0), Famos je poražen od imenjaka iz Hrasnice u Vojkovićima 3:1, dok je paljanski Olimp kod kuće slavio protiv Rudara iz Breze 5:1. Kod juniora, Slavija je bila slobodna, Hrasničani su bili bolji od našeg Famosa 1:0, dok je Olimp sa 5:0 savladao Rudar.

Fantastičnu partiju je na svom debiju u francuskom Bezansonu pružio Miloš Močević. U prvom kolu sezone, Bezanson je iznenađujuće u gostima savladao Biler, 27:26, a naš golman je imao čak 17 odbrana.

Održano je prvenstvo Republike Srpske u karateu za djecu do 13 godina u Bileći. Na njemu su nastupili i klubovi iz našeg grada i ostvarili zapažene rezultate.

U Aleksandrovcu je održano prvenstvo Republike Srpske u džudou za pionire, kadete, juniore i mlađe seniore gdje su sjajni bili džudisti iz našeg grada. Džudo klub Famos iz Vojkovića je na kraju proglašen za najbolju ekipu u četiri kategorije, te u još jednoj su ekipno bili srebrni. Džudo klub Randori je u kategoriji starijih pionira osvojio pehar za treće mjesto, a u kategoriji mlađih seniora pehar za drugo mjesto.

Dvojica džudista iz Istočnog Sarajeva, Stefan Majdov iz Džudo kluba Crvena zvezda, te Nikola Pljevaljčić iz Džudo kluba Randori nastupili su na Evropskom kupu u Dubrovniku, prvom takmičenju još od marta. Stefan je pobijedio prvi meč, ali i doživio povredu pete metakarpalne kosti, pa nije mogao nastaviti takmičenje, dok je Nikola Pljevaljčić poražen u drugom kolu.

Bokser iz Istočnog Sarajeva, Vuk Mičić, osvojio je zlatnu medalju na prvenstvu Bosne i Hercegovine u kategoriji mladih. Vuk Mičić je odradio tri meča, prvi je pobijedio nokautom, a druga dva sudijskom odlukom. Pored titule državnog prvaka, Mičić je izvadio i vizu za Evropsko prvenstvo.

©citajfilter.com 2019-2023 * Osnivač i izdavač: Centar media d.o.o. * Glavni i odgovorni urednik: Mira Kostović * Kontakt: citajfilter@gmail.com