СпортИС: Преглед седмице 2.10 – 5.10.2020. год

ФОТО ИЗВОР: Василије Марковић

Извор: Филтер/С.П.

Рукометаши Славије су у понедјељак савладали на свом терену по други пут РК Бријешће у склопу припрема за нову сезону Премијер лиге Босне и Херцеговине.

Фантастична утакмица виђена је у Источном Сарајеву у 1/16 финала Купа Босне и Херцеговине у сриједу. Славија је дочекала премијерлигаша, Младост из Добоја код Какња, губила до 90. минуте, а онда све то преокренула. Вучина Шћепановић је са двије сјајне асистенције натјерао прво Марка Жуља да затресе сопствену мрежу, а онда и Горана Поповића да погоди за 2:2. Отишло се у пенале, гдје се шутирало седам серија, а у седмој се догодио и једини промашај када је Иван Трифковић одбранио шут Вехаба и Славија се пласирала у 1/8 финала.

Миљан Говедарица је био стријелац за Зрињски у убједљивој побједи над Текстилцем 7:1, за којег је свих 90 минута играо наш Миленко Маловић. Лука Асентић је са ГОШК-ом испао из Купа након што су доживјели пораз у Габели од Широког Бријега 1:0, а наш фудбалер је играо деведесет минута.  Борац је са 4:0 савладао Травник, а наш Милош Боровчанин је одиграо свих 90 минута, док је Немања Нинковић у поразу Модриче од Звијезде 09 играо од 42. минуте. Олимпик је доживио пораз од Рудара 4:0 у Приједору, а шансу је добио и наш млади Игор Ђодра, још увијек члан јуниорске селекције Вукова. Играо је од 66. минуте. Александар Косорић је предводио Жељезничар до побједе против Будућности у Бановићима 2:1,  док је Дејан Јоловић играо друго полувријеме у поразу Звијезде Градачац од Радника из Бијељине (0:1).

ОФК Гласинац је одлучио да промјени име клуба из ОФК Гласинац 2011 у ОФК Гласинац 1936 и то име ће носити од сљедеће сезоне.

Фудбалери Сарајева су испали из плеј офа за Европску лигу. Бордо фудбалери су на Билином пољу у Зеници поражени од славног Селтика са минималних 1:0, а наш Андреј Ђокановић је одлично играо до 85. минуте утакмице када је изашао из игре.

Сјајно појачање стигло је у РК Славија из Источног Сарајева. Некадашњи репрезентативац Црне Горе, са којом је играо на Европском првенству, Божидар Лековић је стигао међу Соколове и сигурно ће бити велико појачање за наш тим.

ФК Славија направила је голманску рокаду. Млади чувар мреже, Немања Јокић, је отишао у паљанску Романију, док је његово мјесто заузео млади голман Зрињског, Војин Савић, који ће бити на позајмици у Славији. Ново име међу Соколовима је и десни бек Новица Елек који долази из Звијезде 09.

Славија је у 9. колу Прве лиге Републике Српске као гост савладала Алфа Модричу са 2:1. У одличном мечу Славија је искористила своје шансе, још неколико добрих промашила, али је головима Стефана Арбиње и Николе Бабана славила побједу која је доводи у врх табеле, са само три бода мање од лидера Леотара.

Фамос је у 9. колу Друге лиге Републике Српске група „Исток“ са 2:0 савладао Илићку головима Срђана Витковића и Ђорђа Ћехе, те су са 18 бодова избили на врх друголигашког каравана. Имају исто бодова колико и Гласинац и Будућност из Пилице који су одмјерили снаге у дербију кола на Сокоцу, а домаћи су славили побједу 3:2 у јако добром мечу. Два гола је дао Неђо Шука, а један Младен Витомир. Романија није ни блиједа сјенка екипе из прошле сезоне, а сада су примили пет голова у Броцу и изгубили од Јединства 5:3. Све је на крају кулиминирало промјеном тренера, па ће екипу умјесто Срђана Делипаре у народном периоду водити Сретко Вуксановић- Доктор.

Одиграно је пето коло у Регионалној лиги Републике Српске група „Југ“. Рудо је лако славило на Палама против Подграба 5:1, док је Олимп био бољи од Жељезнице код куће са 4:2.

У Омладинској лиги БиХ група „Центар 1“ игране су утакмице 11. кола. Славија је доживјела убједљив пораз у Хаџићима у кадетској конкуренцији од Радника (5:0), Фамос је поражен од имењака из Храснице у Војковићима 3:1, док је паљански Олимп код куће славио против Рудара из Брезе 5:1. Код јуниора, Славија је била слободна, Храсничани су били бољи од нашег Фамоса 1:0, док је Олимп са 5:0 савладао Рудар.

Фантастичну партију је на свом дебију у француском Безансону пружио Милош Мочевић. У првом колу сезоне, Безансон је изненађујуће у гостима савладао Билер, 27:26, а наш голман је имао чак 17 одбрана.

Одржано је првенство Републике Српске у каратеу за дјецу до 13 година у Билећи. На њему су наступили и клубови из нашег града и остварили запажене резултате.

У Александровцу је одржано првенство Републике Српске у џудоу за пионире, кадете, јуниоре и млађе сениоре гдје су сјајни били џудисти из нашег града. Џудо клуб Фамос из Војковића је на крају проглашен за најбољу екипу у четири категорије, те у још једној су екипно били сребрни. Џудо клуб Рандори је у категорији старијих пионира освојио пехар за треће мјесто, а у категорији млађих сениора пехар за друго мјесто.

Двојица џудиста из Источног Сарајева, Стефан Мајдов из Џудо клуба Црвена звезда, те Никола Пљеваљчић из Џудо клуба Рандори наступили су на Европском купу у Дубровнику, првом такмичењу још од марта. Стефан је побиједио први меч, али и доживио повреду пете метакарпалне кости, па није могао наставити такмичење, док је Никола Пљеваљчић поражен у другом колу.

Боксер из Источног Сарајева, Вук Мичић, освојио је златну медаљу на првенству Босне и Херцеговине у категорији младих. Вук Мичић је одрадио три меча, први је побиједио нокаутом, а друга два судијском одлуком. Поред титуле државног првака, Мичић је извадио и визу за Европско првенство.

©citajfilter.com 2019-2023 * Оснивач и издавач: Centar media d.o.o. * Главни и одговорни уредник: Мира Костовић * Контакт: citajfilter@gmail.com