Sat. Apr 20, 2024
ћирилица /latinica

SportIS: Pregled sedmice 21. – 27. septembra

Izvor: FILTER/ S.P.

RK Slavija odigrao prvi prijateljski meč u pripremnom periodu i slavio protiv Briješća 28:22.
Strahinja Erić drugog dana ski rol takmičenja na Zlatiboru ponovo osvojio zlatnu medalju.
Košarkaši Slavije poraženi su u prijateljskom meču od trebinjskog Leotara u svojoj dvorani 73:59.
Naš fudbalski stručnjak, Milomir Šešlija, poslije višegodišnjeg boravka u Aziji vratio se u Bosnu i Hercegovinu i preuzeo prvoligaša Federacije BiH, Igman iz Konjica.
Marko Perišić dogovorio saradnju sa sarajevskim Olimpikom.
Alen Nuhanović više nije član FK Slavija. On je prešao u GOŠK iz Gabele.
FK Sarajevo je sa 2:1 savladao Budućnost iz Podgorice u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, a naš Andrej Đokanović je dobio posljednjih dvadesetak minuta za igru. Zrinjski je poražen u Nikoziji poslije lošijeg izvođenja penala od APOEL-a, a naš Miljan Govedarica je u igru ušao u 76. minutu utakmice i pogodio jedanaesterac.
Seniorska ženska fudbalska reprezentacija je u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo poražena od Italije sa 5:0 u Zenici. Naša Ana Marija Milinković je u igru ušla u 76. minutu utakmice.

FK Famos postavio reflektore na stadion u Vojkovićima.
FK Slavija je u 8. kolu Prve lige Republike Srpske savladao Podrinje iz Janje sa 2:0. Strijelci su bili Amer Drljević i Denis Bogučanin. Nemanja Ninković je sa Alfa Modričom odigrao 2:2 protiv Zvijezde 09 u gostima, dok je Sutjeska Srđana Žugića savladala Drinu iz Zvornika našeg Dušana Ristovića sa 1:0. Željezničar Sport Tim i Tekstilac su podijelili po bod (0:0), a Milenko Malović je odigrao svih 90 minuta za Tekstilac.
Sloboda iz Tuzle je u gradskom derbiju u 9. kolu Premijer lige BiH poražena od Tuzla Sitija sa 2:1, a naš Nemanja Tomašević je odigrao svih 90 minuta. Ostali naši fudbaleri nisu nastupali za vikend u Premijer ligi.

Odigrane su utakmice 8. kola Druge lige Republike Srpske grupa ”Istok”. Famos je remizirao u Dvorovima protiv Proletera 1:1, a jedini gol dao je Srđan Vitković.

Glasinac je poražen u Nevesinju 2:0 od Veleža, dok je Romanija uz dosta prigovora na suđenje Željka Tekića iz Zvornika poražena od Stakorine sa 3:1. Zbog radova na postavljanju atletske staze na stadionu na Palama ova utakmica je igrana u Rogatici.

Odigrane su utakmice 4. kola Regionalne lige Republike Srpske grupa ”Jug”. Željeznica je slavila u Rudom sa 3:1, dok je Olimp u komšijskom derbiju savladao Podgrab sa 3:2.
U Prvoj ligi Federacije BiH igrane su utakmice 8. kola. GOŠK je u komšijskom derbiju remizirao sa liderom Posušjem 1:1, a naš Luka Asentić je ušao u 90. minutu utakmice. Igman je na debiju našeg Milomira Šešlija poražen kod odlične ekipe Vis Simm-Bau sa 2:0, dok je Dragan Radović sa Čapljinom doživio poraz u Orašju 3:0. Zvijezda iz Gradačca je sa 3:2 savladala Travnika, a naš Dejan Jolović je izašao na poluvremenu utakmice.
Zlatibor iz Čajetine je u 9. kolu odigrao 1:1 u Ivanjici protiv Javora, a naš Nikola Bjeloš nije ulazio u igru.

U Omladinskoj ligi BiH grupa „Centar 1“ igran je komšijski derbi Slavije i Famosa. I u konkurenciji kadeta i u konkurenciji juniora slavili su Sokolovi sa 5:0 i 2:0. Kadeti i juniori Olimpa poraženi su na gostovanju kod Famosa u Hrasnici.

Naše gore list, Aleksa Čamur, doživio je prvi poraz u UFC-u. Na UFC 253 on je poražen jednoglasnom odlukom sudija od Vilijama Najta.

Sokolac je bio uspješan domaćin pojedinačnog atletskog prvenstva Republike Srpske u konkurenciji mlađih pionira i seniora, a atletičari Glasinca su osvojili 18 medalja.

©citajfilter.com 2019-2023 * Osnivač i izdavač: Centar media d.o.o. * Glavni i odgovorni urednik: Mira Kostović * Kontakt: citajfilter@gmail.com