Fri. Apr 19, 2024
ћирилица /латиница

СпортИС: Преглед седмице 21. – 27. септембра

Извор: ФИЛТЕР/ С.П.

РK Славија одиграо први пријатељски меч у припремном периоду и славио против Бријешћа 28:22.
Страхиња Ерић другог дана ски рол такмичења на Златибору поново освојио златну медаљу.
Kошаркаши Славије поражени су у пријатељском мечу од требињског Леотара у својој дворани 73:59.
Наш фудбалски стручњак, Миломир Шешлија, послије вишегодишњег боравка у Азији вратио се у Босну и Херцеговину и преузео прволигаша Федерације БиХ, Игман из Kоњица.
Марко Перишић договорио сарадњу са сарајевским Олимпиком.
Ален Нухановић више није члан ФK Славија. Он је прешао у ГОШK из Габеле.
ФK Сарајево је са 2:1 савладао Будућност из Подгорице у 3. колу квалификација за Лигу Европе, а наш Андреј Ђокановић је добио посљедњих двадесетак минута за игру. Зрињски је поражен у Никозији послије лошијег извођења пенала од АПОЕЛ-а, а наш Миљан Говедарица је у игру ушао у 76. минуту утакмице и погодио једанаестерац.
Сениорска женска фудбалска репрезентација је у квалификацијама за Европско првенство поражена од Италије са 5:0 у Зеници. Наша Ана Марија Милинковић је у игру ушла у 76. минуту утакмице.

ФK Фамос поставио рефлекторе на стадион у Војковићима.
ФK Славија је у 8. колу Прве лиге Републике Српске савладао Подриње из Јање са 2:0. Стријелци су били Амер Дрљевић и Денис Богучанин. Немања Нинковић је са Алфа Модричом одиграо 2:2 против Звијезде 09 у гостима, док је Сутјеска Срђана Жугића савладала Дрину из Зворника нашег Душана Ристовића са 1:0. Жељезничар Спорт Тим и Текстилац су подијелили по бод (0:0), а Миленко Маловић је одиграо свих 90 минута за Текстилац.
Слобода из Тузле је у градском дербију у 9. колу Премијер лиге БиХ поражена од Тузла Ситија са 2:1, а наш Немања Томашевић је одиграо свих 90 минута. Остали наши фудбалери нису наступали за викенд у Премијер лиги.

Одигране су утакмице 8. кола Друге лиге Републике Српске група ”Исток”. Фамос је ремизирао у Дворовима против Пролетера 1:1, а једини гол дао је Срђан Витковић.

Гласинац је поражен у Невесињу 2:0 од Вележа, док је Романија уз доста приговора на суђење Жељка Текића из Зворника поражена од Стакорине са 3:1. Због радова на постављању атлетске стазе на стадиону на Палама ова утакмица је играна у Рогатици.

Одигране су утакмице 4. кола Регионалне лиге Републике Српске група ”Југ”. Жељезница је славила у Рудом са 3:1, док је Олимп у комшијском дербију савладао Подграб са 3:2.
У Првој лиги Федерације БиХ игране су утакмице 8. кола. ГОШK је у комшијском дербију ремизирао са лидером Посушјем 1:1, а наш Лука Асентић је ушао у 90. минуту утакмице. Игман је на дебију нашег Миломира Шешлија поражен код одличне екипе Vis Simm-Bau са 2:0, док је Драган Радовић са Чапљином доживио пораз у Орашју 3:0. Звијезда из Градачца је са 3:2 савладала Травника, а наш Дејан Јоловић је изашао на полувремену утакмице.
Златибор из Чајетине је у 9. колу одиграо 1:1 у Ивањици против Јавора, а наш Никола Бјелош није улазио у игру.

У Омладинској лиги БиХ група „Центар 1“ игран је комшијски дерби Славије и Фамоса. И у конкуренцији кадета и у конкуренцији јуниора славили су Соколови са 5:0 и 2:0. Kадети и јуниори Олимпа поражени су на гостовању код Фамоса у Храсници.

Наше горе лист, Алекса Чамур, доживио је први пораз у UFC-у. На UFC 253 он је поражен једногласном одлуком судија од Вилијама Најта.

Соколац је био успјешан домаћин појединачног атлетског првенства Републике Српске у конкуренцији млађих пионира и сениора, а атлетичари Гласинца су освојили 18 медаља.

©citajfilter.com 2019-2023 * Оснивач и издавач: Centar media d.o.o. * Главни и одговорни уредник: Мира Костовић * Контакт: citajfilter@gmail.com