ћирилица /latinica

SportIS: Pregled sedmice 18. – 23. avgust

Izvor: FILTER/ S.P.

FK Slavija angažovao dva nova pojačanja. Stigli Nikola Baban iz Olimpika i Alen Nuhanović iz bihaćkog Jedinstva.

Kadeti Famosa u trećem kolu Omladinske lige BiH grupa „Centar 1“ u utorak doživjeli ubjedljiv poraz od Radnika iz Hadžića u Vojkovićima, 0:8. U četvrtom kolu za vikend juniori Motorista su poraženi od Ilijaša u gostima sa 6:1, jedini gol je postigao Mladen Drakul, dok su kadeti poraženi od istog rivala sa 6:0.

Prvak Bosne i Hercegovine, FK Sarajevo, je u srijedu gostovao u Kardifu kod prvaka Velsa, Konahs Kija, u okviru prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka. Slavili su sa 2:0, a nastupio je i naš Andrej Đokanović.

Sokočanin, Miloš Borovčanin, novi je fudbaler banjalučkog Borca. Nakon što je ljetos iz Olimpika prešao u Jedinstvo iz Bihaća, stigao je poziv iz Banjaluke koji se ne odbija.

Četvrto kolo Omladinske lige BiH grupa „Centar 1“ donijelo je i duel Slavije i Sarajeva u juniorskoj i kadetskoj konkurenciji. Juniori su razbili Bordo vršnjake sa 7:2, a ponovo je blistao Đorđe Kovačević koji drugi put od početka sezone postiže tri gola. Kadeti Sarajeva su uspjeli da slave sa 4:1.

Željezničar je u petak šokantno poražen od Mladosti iz Doboja kod Kaknja u petom kolu Premijer lige BiH sa 1:0, a igrao je i naš Aleksandar Kosorić. U subotu, Zrinjski je teškom mukom savladao Slobodu sa 1:0. Miljan Govedarica je kod Zrinjskog ušao sa klupe u drugom poluvremenu, dok je Nemanja Tomašević bio ponajbolji fudbaler Slobode uz golmana Golubovića. Sarajevo je u derbiju remiziralo sa Veležom 1:1, a u drugom poluvremenu je u igru ušao naš Andrej Đokanović.

U subotu je odigrano treće kolo Prve lige Republike Srpske. Slavija je odigrala sjajan meč u Banjaluci i savladala Željezničar sa 3:0 golovima Vučine Šćepanovića, Denisa Bogučanina i Amera Drljevića. U ostalim klubovima, naš Srđan Žugić je sa Sutjeskom kod kuće doživio poraz od Slobode (0:1), a isto je zadesilo i našeg Dušana Ristovića u dresu zvorničke Drine protiv Kozare (1:2).

U Drugoj ligi Republike Srpske grupa „Istok“ igrano je treće kolo. Famos je gostovao kod Stakorine, ponovo se napromašivao i kući ponio bod (0:0). Romanija je igrala protiv Proletera iz Dvorova, a meč je igran na Sokocu. Paljani su slavili sa 3:0 uz dva gola Blagojevića i jednim Stupara. Duel Mladosti iz Rogatice i Glasinca je odložen.

U Prvoj ligi Federacije BiH u fudbalu igrano je treće kolo. Čapljina našeg Dragana Radovića je upisala i prvu pobjedu slavivši protiv Radnika iz Hadžića sa 3:1. GOŠK našeg Luke Asentića je poražen sa 1:0 od Zvijezde našeg Dejana Jolovića sa 1:0. Jolović je u igru ušao u 80. minutu utakmice, dok je Asentić ušao u 53. minutu.

Džudo klub „Randori“ iz Istočnog Sarajeva završio bazni dio priprema na Jahorini.