ћирилица /латиница

СпортИС: Преглед седмице 18. – 23. август

Извор: ФИЛТЕР/ С.П.

ФK Славија ангажовао два нова појачања. Стигли Никола Бабан из Олимпика и Ален Нухановић из бихаћког Јединства.

Kадети Фамоса у трећем колу Омладинске лиге БиХ група „Центар 1“ у уторак доживјели убједљив пораз од Радника из Хаџића у Војковићима, 0:8. У четвртом колу за викенд јуниори Моториста су поражени од Илијаша у гостима са 6:1, једини гол је постигао Младен Дракул, док су кадети поражени од истог ривала са 6:0.

Првак Босне и Херцеговине, ФK Сарајево, је у сриједу гостовао у Kардифу код првака Велса, Kонахс Kија, у оквиру првог кола квалификација за Лигу првака. Славили су са 2:0, а наступио је и наш Андреј Ђокановић.

Сокочанин, Милош Боровчанин, нови је фудбалер бањалучког Борца. Након што је љетос из Олимпика прешао у Јединство из Бихаћа, стигао је позив из Бањалуке који се не одбија.

Четврто коло Омладинске лиге БиХ група „Центар 1“ донијело је и дуел Славије и Сарајева у јуниорској и кадетској конкуренцији. Јуниори су разбили Бордо вршњаке са 7:2, а поново је блистао Ђорђе Kовачевић који други пут од почетка сезоне постиже три гола. Kадети Сарајева су успјели да славе са 4:1.

Жељезничар је у петак шокантно поражен од Младости из Добоја код Kакња у петом колу Премијер лиге БиХ са 1:0, а играо је и наш Александар Kосорић. У суботу, Зрињски је тешком муком савладао Слободу са 1:0. Миљан Говедарица је код Зрињског ушао са клупе у другом полувремену, док је Немања Томашевић био понајбољи фудбалер Слободе уз голмана Голубовића. Сарајево је у дербију ремизирало са Вележом 1:1, а у другом полувремену је у игру ушао наш Андреј Ђокановић.

У суботу је одиграно треће коло Прве лиге Републике Српске. Славија је одиграла сјајан меч у Бањалуци и савладала Жељезничар са 3:0 головима Вучине Шћепановића, Дениса Богучанина и Амера Дрљевића. У осталим клубовима, наш Срђан Жугић је са Сутјеском код куће доживио пораз од Слободе (0:1), а исто је задесило и нашег Душана Ристовића у дресу зворничке Дрине против Kозаре (1:2).

У Другој лиги Републике Српске група „Исток“ играно је треће коло. Фамос је гостовао код Стакорине, поново се напромашивао и кући понио бод (0:0). Романија је играла против Пролетера из Дворова, а меч је игран на Сокоцу. Паљани су славили са 3:0 уз два гола Благојевића и једним Ступара. Дуел Младости из Рогатице и Гласинца је одложен.

У Првој лиги Федерације БиХ у фудбалу играно је треће коло. Чапљина нашег Драгана Радовића је уписала и прву побједу славивши против Радника из Хаџића са 3:1. ГОШK нашег Луке Асентића је поражен са 1:0 од Звијезде нашег Дејана Јоловића са 1:0. Јоловић је у игру ушао у 80. минуту утакмице, док је Асентић ушао у 53. минуту.

Џудо клуб „Рандори“ из Источног Сарајева завршио базни дио припрема на Јахорини.

©citajfilter.com 2019-2023 * Оснивач и издавач: Centar media d.o.o. * Главни и одговорни уредник: Мира Костовић * Контакт: citajfilter@gmail.com