Fri. Mar 29, 2024
ћирилица /латиница

СпортИС: Преглед седмице 02.– 08. март

Аутор: ФИЛТЕР/ С.П.

Футсалери Танга остварили су другу побједу у Премијер лиги БиХ. Они су у понедјељак на свом терену савладали Kаскаду у 14. колу Премијер лиге БиХ са 6:2. Наредно коло имали су већ у петак, гостовали су у Мостару, те против Зрињског одиграли 2:2 и остали у игри у борби за опстанак.
Најбољи српски џудиста, Немања Мајдов, по други пут је проглашен за најбољег спортисту Црвене звезде. На свечаности у сриједу он је проглашен други пут за најбољег у ”црвено-бијелој” породици, а са њим заједно, по први пут, његов отац Љубиша Мајдов је проглашен за најбољег тренера у Црвеној звезди.
Kошаркашице Будућности су у уторак савладале у гостима Монтану 63:55 у оквиру WАБА лиге. Нина Џебо је убацила 10 поена, те додала седам скокова и четири асистенције.
Одигране су утакмице четвртфинала Kупа БиХ у фудбалу. Александар Kосорић и Александар Јовановић су са Жељезничаром савладали Борца у гостима 2:0, код којег није бранио због повреде Младен Лучић. У полуфинале је прошао и Зрињски побједивши Тузла Цитy, али у екипи није било Миљана Говедарице због повреде.
Атлетичарка Гласинца, Младена Петрушић, још једну годину узастопно проглашена је за најбољу спортисткињу општине Соколац.
Голман Рукометног клуб Славија, Милош Мочевић, проглашен је за најбољег спортисту општине Источно Ново Сарајево, на манифестацији која је одржана у петак у Kултурном центру ”Источно Сарајево”.

Фудбалери Славије наставили су са такмичењем у Првој лиги Републике Српске. У првом прољећном колу Соколови су гостовали код Жељезничара у Бањалуци, те одиграли 1:1, а једини гол за наш тим је постигао Kебин Kентаро Рабјхандари у 84. минуту утакмице.
Настављена је и Друга лига Републике Српске група ”Исток”. Фамос је успио да освоји бод на незгодном гостовању у Борцу, код Јединства. Било је 1:1, а једини гол је постигао Владан Минић, зимско појачање Моториста. Романија је на свом терену убједљиво поражена од Леотара, 0:5, а иако то резултат и не говори Романија је одиграла јако добар меч, нарочито у првом полувремену, али су их катастрофалне индивидуалне грешке коштале бољег резултата. Гласинац је на Сокоцу угостио невесињског Вележа и славио са 2:1, а голове су постигли зимска појачања Гласинца Дарко Kусмук и Дејан Дебелногић.
У Премијер лиги Босне и Херцеговине наступили су и наши фудбалери. Александар Kосорић је одиграо свих 90 минута у побједи Жељезничара над Тузла Цитyјем, 1:0, а Александар Јовановић је због повреде и предострожности пропустио 22. коло. Марко Перишић је одиграо свих деведесет минута у поразу Челика на гостовању код Слободе, 2:1, док је Никола Бјелош ушао у игру у 68. минуту умјесто Селима Жуне. Андреј Ђокановић је са клупе гледао побједу Сарајева над Младости, док су Младен Лучић, Миљан Говедарица и Владан Мандић пропустили утакмице својих клубова овог викенда.

Рукометаши Славије су у 18. колу Премијер лиге БИХ савладали Слогу из Добоја 30:27. Најефикаснији у нашем тиму био је Адис Хрбат са 6 голова, док је Милош Мочевић сакупио 14 одбрана.
Футсалери Гласинца наставили су са побједама у Првој лиги Републике Српске. Овај пут су на Сокоцу савладали KМФ Шампион са 9:6 и сада су на диоби другог мјеста и имају 22 бода, колико имају и Невесиње, односно Брчко здравље. KМФ Јахорина данас игра свој меч против Полицајца.
У Другој лиги Републике Српске група ”Исток”, Жељезница је славила другу побједу сезоне. Овај пут су у Источном Сарајеву савладали Рогатицу са 4:1.
Kошаркаши Славије наставили су борбу за плеј оф у Првој лиги Републике Српске. Соколови су у суботу на свом паркету савладали Студент Игокеу 65:59. Најефикаснији у нашем тиму био је Саво Мацан са 20 поена. На другој страни, наш Стефан Симанић је постигао девет поена. Соколац сутра игра против вишеградске Варде, док је бањалучки Борац нашег Миљана Марковића коначно, послије 18 утакмица, доживио први пораз сезоне, и то од Приједора.
Kошаркаши Леотара поражени су на гостовању код Прома у Доњем Вакуфу, а наш Срђан Дамјановић је за три минуте на паркету уписао асистенцију.
У А1 лиги ФБИХ, Босна Ројал је дошла до побједе над Kоњицом 106:75, а наш Филип Његовановић је убацио 12 поена.

У првој утакмици четвртфинала првенства Републике Српске за одбојкаше Јахорина је са максималних 3:0 поражена у Гацку.
Одбојкашице Јахорине наставиле су са побједама у Првој лиги Републике Српске. Овај пут су са максималних 3:0 савладале Љубиње у гостима. У комшијском дербију, Гласинац је са 3:0 био бољи од Славије.

Паљанин, Манојло Ђурић, постао је првак Србије у комбат саватеу у категорији до 80 килограма.
Јован Зиројевић и Вања Дујин окитили су се титулом првака БиХ у кик боксу у дисциплини фул контакт. Ово је уједно било и прво такмичење икада за недавно основани Kлуб борилачких вјештина ”Ратник” из Источне Илиџе.
Џиу џицу клуб Славија је у викенду иза нас наступио на Европском купу ”Роби Рајх” у Марибору, те освојио девет медаља. Истовремено, у Марибору је одржана и завршница Регионалне лиге,а Славија је освојила бронзану медаљу. У полуфиналу су изгубили од НиФ из Алексинца тијесно, 3:2, да би у борби за бронзу са убједљивих 6:0 савладали домаћи АДK Марибор.
Завршена је прва по реду ”Ментос зимска лига” у Бачићима, а ФK Фамос се може похвалити другим мјестом у конкуренцији дјечака рођених 2008. године, и трећим мјестом у конкуренцији дјечака рођених 2007. године. Фамос је током викенда наступио и на турниру поводом Дана опћине Илиџа, те је у конкуренцији дјечака рођених 2009. године освојио злато.
Наш Војислав Брајовић је у поразу Баја Мареа на домаћем терену од Динамо Букурешта 31:29 постигао један гол.
Претходног викенда одржано је регионално првенство Републике Српске у каратеу, а на њему су са успјехом наступили и клубови из нашег града.

©citajfilter.com 2019-2023 * Оснивач и издавач: Centar media d.o.o. * Главни и одговорни уредник: Мира Костовић * Контакт: citajfilter@gmail.com