PALE: Nacrt budžeta za 2020.godinu veći od 14 miliona KM
Autor: FILTER/ M.K.
Odbornici Skupštine opštine Pale usvojili su danas Nacrt opštinskog budžeta za 2020.godinu u iznosu od 14 685 000 KM. Taj iznos veći je za 1 100 000 KM odnosu na rebalans ovogodišnjeg budžeta.
Boško Jugović, načelnik opštine Pale rekao je da je budžet investicioni i da će više od četiri miliona biti uložena u važne projekata.
„Uložiće se milion KM u Jahorinu a sa Olimpijskim centrom definisaće se projekti. Na Palama su određena sredstva za izgradnju parka, toplovoda za izmještanje „Toplane“, asfaltiranje 16 ulica“, pojasnio je Jugović.
Do kraja decembra, kada će biti održana sjednica na kojoj se očekuje izjašnjavanje o konačnom planu budžeta za narednu godinu, razmotriće se svaki prijedlog koji su odbornici danas dali, istakao je načelnik opštine.
Odbornici SDS-a i PDP-a nisu podržali Nacrt budžeta jer, kako kažu, nisu sigurni da će sve navedeno biti urađeno.
Igor Tošić (PDP) zapitao se šta će biti sa budžetom kada na Jahorini ne bude zemlje za prodaju.
„Trebali smo biti oprezniji pri planiranju prihoda od prodaje zemlje u vlasništvu opštine“, izjavio je Tošić.
Damjan Škipina (SNSD), smatra navode opozicije neopravdanim. Podsjeća da, iako je bilo planirano, do prodaje nekoliko placeva na Jahorini ove godine nije došlo zbog procjene da je trenutna tržišna cijena mala.
„Već od januara ćemo imati novu cijenu zemljišta. Neće doći do oštećenja budžeta, naprotiv. To je potvrda da se sve ozbiljno razmatra. Podsjećam da su svi jednoglasno usvojili odluku o prodaji zemlje Olipmijskom centru i naravno da razvoj infrastrukture na Jahorini znači razvoj Pala“, kaže Škipina.